Читаєте зараз
Як поводити себе на вулиці під час військових дій

Як поводити себе на вулиці під час військових дій

Oleksandr Humeniuk
Як поводити себе на вулиці під час військових дій

В Україні третій день триває активна фаза війни з Російською Федерацією. Багато цивільного населення України знаходиться у містах, де точаться запеклі бої. Заборона розповідає, як потрібно себе поводити на вулиці, якщо ви опинились у такій ситуації.


Уявімо, що за певних причин вам потрібно вийти на вулицю міста, де тривають бойові дії. Зверніть увагу на власний одяг: на ньому немає бути елементів камуфляжу для того, аби вас не прийняли за ворога. Обов’язково візьміть з собою документи, що посвідчують вашу особу.

ПАМ‘ЯТАЙТЕ! ПІД ЧАС КОМЕНДАТНСЬКОЇ ГОДИНИ ЗАБОРОНЕНО ЗНАХОДИТИСЯ НА ВУЛИЦІ!

Якщо ви потрапили у епіцентр стрілецького бою

При початку стрілецького бою намагайтеся одразу зайти у близьке до вас приміщення. Якщо приміщення поруч немає, падайте на землю та закривайте голову руками. Ефективним місцем для схованки може стати будь-який виступ на землі. Це може бути канава чи тротуар. Також ефективною схованкою можуть стати бетонні смітники. Не намагайтеся ховатись за автомобілями та кіосками, адже вони дуже часто стають мішенями. Незалежно від місця схованки, ваше тіло має бути у безпечному положенні. Згрупуйтесь та ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикрийте голову руками та відкрийте рота — це потрібно, аби при вибухах не постраждали ваші барабанні перетинки. 

Якщо ви потрапили у епіцентр артобстрілів

У разі, якщо артилерійський обстріл застав вас на вулиці, не ховайтеся біля автомобільної техніки чи автозаправних станцій. Також не варто ховатися біля будинків із легких конструкцій. Ви можете опинитись під завалом або травмуватись. Якщо вогонь артилерії чи мінометний обстріл застав вас на вулиці, негайно лягайте на землю. Намагайтеся лягати туди, де є виступи або заглиблення. Також можливим захистом можуть слугувати бетонні конструкції — окрім тих, що можуть на вас обвалитись — траншеї, неглибокі підземні колодязі, труби водостоку та канави. Закривайте долонями вуха та відкривайте ріт. У випадку закінчення бомбардування, не розбирайте завали самостійно. Дочекайтесь фахівців.

Читати більше новин в Telegram

Якщо ви потрапили у епіцентр обстрілу системами залпового вогню

Якщо ви потрапили у таку ситуацію, перебуваючи на вулиці, терміново знайдіть приміщення. Залишатися на вулиці не можна. На відміну від артилерії, запуск та політ снаряду чи ракети залпового вогню добре видно у небі. Тому уважно слідкуйте за напрямом руху ракет, і, в залежності від цього, прийміть рішення про найкраще місце схованки. Шукайте якомога міцніші будівлі для місця схованки. У разі якщо ви сховаєтесь у підвалі будівлі — вибирайте місце у кутку між несучими стінами та недалеко від вікон і дверей, щоби у вас була можливість терміново покинути будівлю при влучанні снаряду. Не виходьте з укриття не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій