Як вибрати пуховик, щоб було тепло? Чотири корисні поради
Пуховик — це практичний і водночас стильний предмет гардероба, який відрізняється гарними теплоізоляційними властивостями, захищає від вітру та атмосферних опадів і має презентабельний вигляд. Багато хто досі помилково вважає, що йдеться про товсту надуту куртку, хоча сама назва вказує на те, що мова саме про виріб із пуху. Всі ці особливості необхідно враховувати, якщо ваша мета — знайти якісний верхній одяг, який можна комфортно носити та який зігріє вас у несприятливу погоду.
Нижче — топові поради для тих, хто хоче розумно підійти до процесу і придбати пуховик для себе, партнера_ки, дітей, батьків. Зараз — саме час це зробити.
Як обрати куртку за типом наповнювача
Перш ніж купувати пуховик, необхідно уважно вивчити етикетку, а саме: звернути увагу на вміст пуху в виробі. Зазвичай у процесі пошиття пуховиків використовують лебедячий, гагачий, гусячий чи качиний пух. Серед них гагачий — найтепліший варіант, гусячий — бюджетний. Але значення має не лише тип використаного наповнювача, але й співвідношення пуху та пір’я. Оптимальне значення — 70/30 (70% — вміст пуху, 30% — пір’я). Якщо ви полюбляєте тривалі прогулянки, то це значення може збільшуватися до 80/20 або 90/10. Моделі з 50% вмісту вважаються демісезонними, але й купувати одяг, який на 100% складається з пуху, теж не має сенсу. Дослідження показали, що вироби з 75% досягають оптимальних теплоізоляційних властивостей.
Натуральні пухові вироби підходять не всім, тому бренди пропонують алергікам безліч альтернативних варіантів зі штучними наповнювачами. Це може бути холофайбер, ізософт, синтепон, тінсулейт та інші, які не деформуються, невибагливі в догляді та чудово пропускають повітря. На сторінці
https://modivo.ua/c/choloviky/odyah/kurtky/pukhovyky/virobnik_1:jack_wolfskin
покупцям пропонують ознайомитися з доступним модельним рядом, де кожний товар має детальний опис і технічні характеристики, що дозволить знайти оптимальний для вашого гардероба варіант.
Чому тип простібки має значення?
Простібка — не просто декоративна деталь, а механізм, який дозволяє рівномірно розподілити наповнювач всередині куртки. Вона може бути вертикальною, горизонтальною, діагональною чи квадратною. Але значення має саме відстань між рядками, якщо вона понад 20 см, то з’являється ризик, що утеплювач всередині зіб’ється в одній із ділянок.
Захист від вилізання пір’я
Купуючи пуховик, його варто уважно промацати та оглянути шви. Якщо ви відчуваєте поколювання або бачите пір’я, що вибивається зі швів, то мова про якість навіть не йде. Сучасна технологія передбачає, що пуховий наповнювач попередньо поміщають у подвійний пакет зі спеціальним тефлоновмісним просоченням, який не дає пуху проколювати тканину.
Фурнітура пуховика та увага до деталей
Усі блискавки, кнопки, ґудзики, липучки мають бути якісними, зручними та довговічними. Вітається наявність фірмових позначень і будь-яких інших дрібниць, які спрощують експлуатацію виробу. Наприклад, хлястики полегшують застібання та розстібання куртки в рукавичках. І не забувайте, що обраний пуховик повинен вам личити та поєднуватися з іншими речами в гардеробі. Це спростить процес шопінгу, наприклад, якщо ви вирішите докупити жіноче трекінгове взуття онлайн або додатковий аксесуар тощо.
Стосовно порад від стилістів, то вони прогнозують, що слід відмовитися від верхнього одягу з хутряними деталями. Причому це стосується як натурального, так і штучного хутра. Цей тренд протримається максимум наступних п’ять років, поки повністю не зникне. Також неактуальні моделі з дуже великою кількістю дрібних рядків, які здатні спотворювати пропорції тіла. Ще рекомендують відмовитися від укорочених моделей і тих зразків, де довжина зупиняється в області колін.