Фінський бігун Пааво Нурмі перетинає фінішну лінію, здобувши перемогу в забігу на Олімпійських іграх 1924 року в Парижі. Фото: ullstein bild/ullstein bild via Getty Images
100 років тому у Парижі відбулися літні Олімпійські ігри. В них взяли участь 3 089 атлетів (серед них 135 жінок) із 40 країн. Для порівняння: на Іграх 2024 року це 10 000 спортсменів з 206 країн. 17 спортивних об’єктів французької столиці та її околиць прийняли змагання зі 126 видів спорту та 23 дисциплін.
Напередодні відкриття літньої Олімпіади-2024 Заборона зібрала 24 найцікавіші архівні кадри з Ігор у Парижі, що демонструють екіпірування спортсменів, організацію змагань та вишуканий стиль суддів і гостей Олімпіади сторічної давності.
Рекорди та новації Олімпіади в Парижі 1924 року
Ігри 1924 року започаткували чимало олімпійських інновацій, які збереглися і донині. Наприклад, там вперше з’явилося Олімпійське містечко — концепція моделі житла для спортсменів. Також було запроваджено церемонію закриття Ігор, що передбачає підняття трьох прапорів: прапору Міжнародного олімпійського комітету, прапору країни-господарки та прапору країни-наступниці.
Серед спортсменів Олімпіади відзначився фінський бігун Пааво Нурмі, який виборов п’ять золотих медалей. Його найвидовищніший забіг відбувся 10 липня: спочатку він виграв забіг на 1500 метрів, а вже через 55 хвилин повернувся на доріжку і переміг на дистанції 5000 метрів.
Таблицю медалей Ігор 1924 року очолили США, здобувши у підсумку 99 медалей (45 з них — золотих). Господарка Олімпіади Франція посіла друге місце, здобувши вполовину менше медалей — 41.
Редакція Заборони — незалежне українське медіа, яке не отримує гроші від політиків, держави чи олігархів.
Ми робимо якісну, неупереджену журналістику на суспільно значущі теми, і прагнемо доносити достовірну та прозору інформацію до читача.
Підпишіться на Заборону, щоб мати доступ до якісних і яскравих історій, розслідувань, експлейнерів і думок. Ви можете підтримувати нас щомісяця, річною сумою або зробити одноразовий внесок. Обирайте, як вам зручніше підтримувати Заборону, аби редакція продовжувала робити контент для вас.