Яке ‘прикре’ самогубство. Росія анексувала частину України: деталізована схема
- 30 вересня 2022 року підписано папірець, яким окуповані території України нібито входять в склад РФ.
- ‘Незалежність’ «Л/ДНР» 21 лютого 2022 року, а окупованих частин Запорізької та Херсонської областей – 29 вересня.
- Анексією, зазначають західні експерти, Москва намагається припинити інтенсивні бої та отримати час на відновлення своєї армії.
Російська Федерація публічно підписала договір про приєднання частину чотирьох регіонів України до свого складу. Це все, звісно, поза міжнародним правом, як і анексія Криму в 2014 році. Відповідно, як результат, санкцій стане більше, а їхній характер посерйознішає. Військова допомога партнерів Збройним силам України, ймовірно, вийде на новий рівень, адже агресор вже заявив, що тепер Київ є агресором.
Заборона розповідає для історії і доказів злочинів про фази анексії чотирьох українських регіонів та спроби Кремля зменшити підтримку України.
Новина оновлюється…
Анексія 30 вересня 2022 року
Президент РФ Володимир Путін 30 вересня 2022 року підписав укази про незаконне приєднання тимчасово окупованих територій (ТОТ) Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до складу РФ. Для їх оголошення представники окупаційної влади прибули в Москву.
«Сьогодні ми підписуємо договори про прийняття до складу Росії “ДНР”, “ЛНР”, Херсонської та Запорізької областей. Впевнений, що це рішення буде підтримане Держдумою, бо це воля мільйонів людей», — заявив він під час виступу.
Читати більше новин в TelegramТакож президент країни-терористки закликав владу України сісти за стіл перемовин. Росія, за його словами, готова до припинення вогню, але на власних умовах.
«Вибір народу в Донецьку, Луганську, Запоріжжі, Херсоні не обговорюватимемо – він зроблений. Росія його не зрадить», – додав Путін.
Промова була наповнена теоріями змови, псевдоісторичними екскурсами та закидами в бік західних країн. Зокрема, британців він назвав англосаксами, звинувативши їх у підриві газопроводу «Північний потік-1».
«Варто нагадати Заходу, що він розпочав свою колоніальну політику ще в період Середньовіччя […] Те, що вони робили, – підсаджували цілі народи на наркотики, цілеспрямовано винищували цілі етноси, заради землі та ресурсів влаштовували цілі народи на людей», – обґрунтував президент РФ анексію українських територій.
Після промови очільники квазіутворень на тимчасово окупованих територіях України підписали з РФ так звані міжнародні договори про незаконне прийняття територій у склад держави-агресорки.
Етапи анексії Криму
Анексія територій, ймовірно, відбуватиметься за сценарієм, що Росія застосувала у Криму в 2014 році. Він детально прописаний у законі «Про порядок прийняття до Російської Федерації та утворення в її складі нового суб’єкта Російської Федерації».
Передбачено такі етапи:
- підписання так званого міжнародного договору;
У ньому прописується назва та статус, дія російського законодавства на території, а також встановлюється термін переходу на кредитну і правову системи держави-агресорки. Але є нюанс: для укладання цього договору території мають бути визнаними РФ незалежними.
Так звану незалежність квазіутворень «Л/ДНР» Росія визнала у лютому 2022 року, за кілька днів перед повномасштабним вторгненням в Україну. Аналогічні укази щодо ТОТ Запорізької та Херсонської областей з’явилися на офіційному сайті Путіна у ніч з 29 на 30 вересня. В документах президент країни-терористки посилається на принципи міжнародного права, а також результати псевдореферендумів, що пройшли 23-27 вересня.
- звернення до Конституційного суду РФ;
Після підписання договору Путін має подати запит до судового органу для нібито перевірки акта на відповідність до Основного закону країни. У 2014 році така перевірка зайняла менше як день.
- ратифікація Держдумою;
- внесення федерального конституційного закону про нові регіони РФ;
- Держдума голосує за обидва документи, їх ухвалює Рада федерації та підписує президент.
У 2026 році Держдума очікує на появу в своєму складі депутатів від ТОТ Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Однак у верхню палату парламенту представників окупованих регіонів України хочуть посадити раніше.
«Кількість членів Ради Федерацій визначається з кількості суб’єктів РФ. Якщо у нас з’являються чотири нові субʼєкти, органи державної влади […] можуть призначити сенаторів від цих територій», – сказав представник фракції «Единая Россия» Дмитро Вяткін.
Анексія областей України: експерти пояснили мотиви
Шляхом незаконного приєднання окупованих українських територій Росія намагається припинити інтенсивні бої. Також Кремль хоче виграти час, щоб відновити армію, каже представниця американського дослідницького інституту RAND Дара Масікот.
«Не виключено, що невдовзі після незаконної анексії Кремль може запропонувати Україні припинення вогню на лінії зіткнення, щоб спробувати заморозити конфлікт. Це була б неприйнятна угода для Києва – Київ дав сигнал, що не погодиться на анексію», – пояснила вона.
Водночас Росія намагається налякати Європу, щоб країни пішли на поступки, вважає професор військових досліджень у Королівському коледжі Лондона Лоуренс Фрідман. За його словами, Кремль розраховує на зменшення підтримки України шляхом затягування війни.
Цивілізовані держави та міжнародні організації вже заявили, що не визнаватимуть анексію українських територій.
«РФ як один із п’яти постійних членів Ради безпеки несе особливу відповідальність за дотримання Статуту. Будь-яке рішення про приєднання Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України не матиме юридичної сили і заслуговує на засудження», – зазначив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.
А державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати та їхні союзники продовжуватимуть допомагати Україні. Він додав, що результати псевдореферендумів на окупованих територіях були підготовлені в Москві.
Раніше Заборона розповідала про підсумки псевдоголосування на окупованих територіях України. У «референдумі» про входження до РФ проголосували більше жителів, ніж реально залишилося.
Читати більше новин в Telegram