Читаєте зараз
Які ліки першої необхідності варто купувати у час війни

Які ліки першої необхідності варто купувати у час війни

Oleksandr Humeniuk
Які ліки першої необхідності варто купувати у час війни

Вже восьмий день триває повномасштабна війна Росії проти України. У багатьох населених пунктах України ідуть військові дії. В таких умовах аптеки можуть працювати обмежену кількість часу, а медикаменти постачаються не у повному обсягу. За таких обставин, ідучи до аптеки, ми маємо розуміти, що купувати потрібно лише ліки першої необхідності, та у тій кількості, яка дійсно необхідна. Це потрібно для того, аби не створювати дефіциту для інших людей. 


Які ліки першої необхідності потрібно купити:

Ліки при застуді чи грипі

В Україні є величезна кількість різного роду універсальних ліків проти симптомів грипу чи застуди. Для таких випадків варто купити льодяники для горла — це можуть бути «Стрепсілс», «Декатилен» чи їхні аналоги. Також варто купити декілька пакетиків розчинного порошку на кшталт «Фармацитрону» для зняття симптомів. Не варто забувати і про краплі для носа: «Отривін», «Називін» тощо. Не забудьте купити жарознижувальні ліки. Такими можуть бути «Нурофен», «Парацетамол» тощо. 

Протизапальні та знеболювальні мазі

На випадок, якщо ви отримаєте ушкодження чи розтягнення м’язів, достатньо мати хоча б один вид протизапальної мазі. Такими може бути «Фастум гель», «Диклак гель». 

Знеболювальні

Знеболювальні є важливим складником ліків першої необхідності. Для першої необхідності потрібно мати декілька видів знеболювального від різних видів болю. Найпоширенішим типом знеболювального є «Нурофен» і «Парацетамол». Окрім знеболювальних вони ще й мають жарознижувальні властивості. При головному болі чи спазмах та при менструальному болю варто використовувати «Спазмалгон». Також не завадить придбати «Но-шпу». Цей препарат використовують при болях у животі чи спазмах кишківника. Однак у разі болю, характерного для апендициту, знеболювальні препарати приймати не можна. Також варто мати при собі препарати по прикладу «Темпалгіну» чи «Кетанова» — це сильні знеболювальні.

Читати більше новин в Telegram

Препарати на випадок отримання різаних травм

У разі отримання відкритих різаних травм обов’язково потрібно мати при собі джгути для зупинення кровотечі, бинти, медичну вату, еластичний бинт та стерильні пластирі. Крім цього вам потрібно мати йод, перекис водню, медичний спирт. Для випадків у разі отримання опіків потрібно мати «Пантенол». 

Заспокійливі та серцеві препарати

Під час війни не будуть зайвими заспокійливі та серцеві препарати. У випадку з заспокійливими це можуть бути «Корвалол» або «Валокордин». У разі якщо у вас трапляються болі у серці, варто купити Нітрогліцерин.

У якості заспокійливих препаратів підійдуть «Фенібут», «Адаптол», «Мебікар», «Атаракс», «Гідезепам». 

Засоби для очей та вух

Враховуючи те, що під час військових дій може трапитись потрапляння в очі різних сторонніх предметів, у своїй аптечці варто мати засіб для того, аби уникнути наслідків. Це краплі для очей типу «штучна сльоза» — вони застосовуються при пересиханні, а також при попаданні в око стороннього тіла. Або фізрозчин — універсальний засіб, який можна використовувати для промивання очей.

Слід так само придбати протизапальні вушні краплі — «Отіпакс» або «Ототон» чи їхні аналоги. Вушний біль достатньо різкий та неприємний, отже, варто мати щось на такий випадок.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій