Японія послабила візові вимоги для українців: на кого це вплине

Анастасія Могилевець
  • Очікується, що рішення Токіо покращить умови для бізнесменів і родичів переселенців з України.
  • Оновлені заходи почали діяти 24 червня.
  • Також для українців в країні діють спеціальні програми.

У посольстві не уточнили, в чому саме полягає зміна правил отримання візи до Японії. Але на початку 2024 року там анонсували, зокрема, пом’якшення вимог щодо наявності історії поїздок. Японія роками була закритою для мігрантів. Однак після 2022 року Токіо прийняло тисячі українців, які мають право на фінансову підтримку та курси вивчення мови.

Заборона розповідає про візові вимоги для українців у Японії.

Візовий режим з Токіо: роз’яснення посольства

Про зміни, що стосуються візових вимог для українських громадян, 25 червня повідомило посольство Японії в Україні. Зазначається, що оновлені умови розпочали діяти 24 червня.

«Це — ще один крок для подальшого розвитку двосторонніх відносин між Україною і Японією, у тому числі сприяння культурному обміну, комерційним відносинам між країнами й підтримці зусиль з відбудови України», — йдеться в публікації диппредставництва у Х.  

У посольстві Японії в Україні не уточнили, в чому саме полягає послаблення вимог. Водночас у лютому 2024 року відомство без зазначення точної дати анонсувало зміни для короткострокового перебування на території держави українських громадян (які мають звичайні паспорти). Тоді йшлося про такі заходи:

Читати більше новин в Telegram
  • штатні працівники українських компаній, які беруть участь у проєктах співпраці між двома державами, увійдуть до переліку заявників на отримання багаторазових віз для короткострокового перебування з діловими цілями. Крім того, буде пом’якшено вимогу щодо наявності історії поїздок до Японії;
  • родичі евакуйованих у Японію українців увійдуть до списку людей, які мають право отримати багаторазові візи для відвідування рідних та близьких.
  • багаторазові візи (що діють протягом п’яти років та дозволяють перебувати в країні до 90 днів за один візит) видаватимуть заявникам з високими доходами та членам їхніх сімей.

У посольстві зазначали, нібито послаблення візових вимог має покращити умови для бізнесменів і родичів евакуйованих з України, які проживають в Японії.

Програма для українців у Японії: як вивчити мову та отримати допомогу

Імміграційне агентство Японії наприкінці 2023 року анонсувало нову програму допомоги іноземцям, які тікають від війни. Старт проєкту, актуального і для українців, назначили на квітень 2024 року, писало Kyodo.

Східна держава змінила закон про імміграцію. Тепер люди із зон конфлікту, які у зв’язку з обставинами не можуть отримати статус біженця, матимуть право на шестимісячну або однорічну програму вивчення японської мови, законів і звичаїв. Схема також передбачає фінансову допомогу.

Програму розробили в основному для допомоги українським евакуйованим (вони мають саме такий статус), які проживають в Японії. Їхня кількість станом на 2023 рік перевищує 2500 людей. Попри те, що Токіо є підписантом Конвенції ООН про біженців, держава суворо обмежує їхню кількість. Однак після початку повномасштабної війни з РФ Японія прийняла майже втричі більше українців, ніж мігрантів з усіх інших країн загалом за десятки років.

Схема підтримки — частина оновленої системи, яку Агентство імміграційних служб Японії розгорнуло 1 грудня 2023 року. Мета — надати евакуйованим з України та іншим переселенцям статус довготермінового резидента з робочою візою відповідно до переглянутого закону про імміграцію. Агентство також надає дворічну фінансову підтримку. Вона покриватиме витрати на проживання українців, які не мають спонсорів.

Програма з мовної підтримки переселенців, які втекли від агресії Росії, називається Japan Ukraine Language School Pathways (JULP). Проєкт дає українцям можливість безплатно вивчати японську мову протягом двох років. Курс дозволяє здобути рівень, необхідний для спілкування та працевлаштування. Згідно з інформацією на сайті, заняття розпочалися в останній тиждень квітня 2024-го. Втім, імовірно, програму подовжать і на наступний рік. 

Раніше Заборона розповідала про закон щодо спільного роумінгу України та Євросоюзу. Це одна з умов євроінтеграції України в галузі електронних комунікацій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій