ЄС і Велика Британія заборонили імпорт російського золота: сьомий пакет санкцій
- Партнери та союзники України завдали ще один точковий удар по персонах та галузям країни-агресорки.
- До санкційного списку потрапили 50 політиків, військових, пропагандистів та олігархів.
- Британія планує відмовитися від російського вугілля вже у серпні-2022, а від нафти — наприкінці 2022 року.
Європейський Союз та Велика Британія в один день запровадили обмеження проти найціннішого ресурсу Росії після енергетичних — золота. Також європейці нарешті заморозили активи російського Сбербанку, якого у минулому санкційному пакеті відключили від SWIFT.
Заборона розповідає подробиці санкцій проти РФ, які набирають чинності 21 липня 2022 року.
Сьомий пакет санкцій ЄС: що передбачає
Рада Європейського Союзу схвалила сьомий пакет санкцій проти Російської Федерації. У списку, опублікованому в Офіційному віснику ЄС, зазначаються такі обмеження:
- заборона на імпорт російського золота та виробів із нього, зокрема прикрас;
- заморожування активів Сбербанку;
- посилення контролю ЄС за експортом товарів подвійного призначення і передових технологій;
- послаблення обмежень для Росії на закупівлю товарів, пов’язаних з авіацією, але лише до міри, щоб забезпечити захист роботи Міжнародної організації цивільної авіації;
- винятки для угод в сільськогосподарській галузі і з транспортування нафти, продовольства та медикаментів з Росії в треті країни;
- посилення звітності для підсанкційних осіб, щоб ЄС міг ефективніше заморожувати їхні активи.
Окрім того ЄС запровадив персональні санкції проти 57 фізичних і юридичних осіб, серед яких російські політики, військові, олігархи та пропагандисти, а також українські колаборанти. Серед найвідоміших:
- посіпака Рамзана Кадирова і депутат Держдуми від Чечні Адам Делімханов;
- мер Москви Сергій Собянін;
- гауляйтер окупованих територій Запорізької області Євген Балицький;
- гауляйтер окупованих українських міст Костянтин Іващенко (Маріуполь), Олександр Кобець (Херсон), Олександр Сауленко (Бердянськ);
- актори Володимир Машков та Сергій Безруков;
- байкерський клуб «Нічні вовки» та його лідер Олександр Залдостанов на прізвисько «Хірург»;
- губернатор Кемеровської області Сергій Цивільов;
- уповноважена з прав дитини при президентові РФ Марія Львова-Бєлова;
- рух «Юнармія».
ЄС погодився продовжити усі попередньо запроваджені антиросійські санкції до кінця січня 2023 року. «Країни-члени погодились з нашими посиленими, продовженими санкціями ЄС проти Росії. Я вітаю це. Це надсилає потужний сигнал до Москви: ми триматимемо тиск високим стільки, скільки буде потрібно», — напасала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Твіттері.
Читати більше новин в TelegramЗолото, вугілля, нафта: обмежувальні заходи Британії проти РФ
Велика Британія також 21 липня оновила свій список санкцій проти Росії. Нові поправки передбачають ембарго на імпорт з РФ нафти, нафтопродуктів, вугілля та золота. Заборона стосується прямого та опосередкованого придбання, постачання та доставки цих товарів. Санкції не дозволяють ще й надавати технічну допомогу, фінансові послуги, кошти та посередницькі послуги, повʼязані з цими товарами.
Імпорт золота та виробів неможливий із 21 липня, решта відтермінована у часі. Зокрема, ембарго на російське вугілля запрацює з 10 серпня 2022 року, а на нафту — після 31 грудня цього ж року.
Раніше Заборона розповідала про переговори між членами G7 та ключовими гравцями на нафтовому ринку, аби встановити граничний ціновий поріг на російську нафту на рівні $40-60 за барель.
Читати більше новин в Telegram