єВідновлення в Дії: як податися на компенсацію для ремонту
- З 10 травня 2023 року українці зможуть отримати компенсацію за зруйноване внаслідок війни домівок.
- Податись на єВідновлення пропонують через Дію, ЦНАП чи нотаріус.
- Гроші можна використати для оплати будівельних робіт, але лише від офіційно зареєстрованих підрядників.
Ухвалений Верховною Радою закон про відшкодування зруйнованого майна буде реалізовуватися через Дію. Ухвалювати розмір допоможе буде спеціальна комісія, яку створять на місцевому рівні. Фінансування програми здійснюється за рахунок Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (17 млрд грн), Світового банку (близько 9 млрд грн) та заарештованих активів російських банків (сума невідома).
Заборона розповідає про процедуру подання на відшкодування ремонту житла через єВідновлення.
Відшкодування зруйнованого житла в Дії
Держава розпочинає тестування програми єВідновлення, за якою можна отримати кошти на ремонт житла, що було пошкоджено внаслідок бойових дій, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Сервіс працюватиме в Дії вже з 10 травня. Отримані цільові кошти можна буде витратити на будівельні матеріали чи оплату послуг підрядника. Суму компенсацій визначить спецкомісія, а кошти будуть зараховуватися на спецрахунок у банку. Пріоритет у компенсації матимуть учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані до армії українці, багатодітні родини та люди з інвалідністю», – сказано у повідомленні.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України зазначає, що користуватись можна послугами лише тих підрядників, які мають відповідні MCC-коди чи торгівельні коди.
Читати більше новин в TelegramєВідновлення: заявка
Щоб отримати відшкодування, слід:
- подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно на порталі чи в застосунку Дія, а також через ЦНАП або нотаріуса.
- відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми (у банківському застосунку чи у фізичному відділенні банку).
- подати заяву на компенсацію в Дії.
Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього в спеціальний реєстр та визначить вартість його відновлення.
Строк розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання. Після цього заявник отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку єВідновлення. Використати компенсацію можна буде протягом року з моменту її нарахування.
Раніше Заборона розповідала про позов України до ЄСПЛ, в якому від Росії вимагають компенсації постраждалим людям і підприємствам.
Читати більше новин в Telegram