Європейська рада створює Трастовий фонд для України: чим це допоможе
- 24 березня лідери країн ЄС в ході саміту заявили про створення Трастового фонду підтримки України під час війни проти Росії.
- Після перемоги України кошти допоможуть відновити інфраструктуру та житловий фонд.
- Європейський Союз пообіцяв безперебійні поставки газу та електроенергії в Україну.
Лідери країн Європейського Союзу пообіцяли створити Трастовий фонд солідарності, щоб надавати фінансову підтримку, а також забезпечити безперебійні поставки газу та електрики. Росію закликали негайно забратися з території України й припинити усі бойові дії.
Заборона розповідає про підсумки саміту країн Європейського Союзу 24 березня.
Трастовый фонд для України: що передбачає
Під час саміту Євросоюзу у Брюсселі 24 березня лідери країн ЄС погодили створення Трастового фонду солідарності для підтримки України у війни проти Російської Федерації.
«Зважаючи на руйнування та велетенські втрати, завдані Україні військовою агресією Росії, Євросоюз готовий надати підтримку уряду України у його негайних потребах, а коли російські атаки завершаться, то у відбудові демократичної України. Для цього Європейська рада погодилася розробити Трастовий фонд солідарності з Україною та запрошує її міжнародних партнерів взяти участь у ньому», — йдеться в заяві Євроради.
Енергоносії, вступ до ЄС та біженці: теми саміту 24 березня
Крім фінансової підтримки, Євросоюз ухвалив ще кілька важливих рішень.
Читати більше новин в Telegram- Забезпечення безперервного і безперебійного постачання електроенергії та газу в Україну.
«Нещодавня синхронізація українських та молдовських електричних мереж з мережами ЄС є чудовим досягненням. Це свідчить про те, що наше майбутнє тепер взаємопов’язане», — зазначено у заяві.
- Безпека ядерних об’єктів України. Зокрема, закликали Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) долучитися до забезпечення цієї безпеки.
- Росію закликали негайно припинити війну в Україні та вивести усі війська з території нашої держави.
«Загарбницька війна Росії проти України грубо порушує міжнародне право. Росія атакує мирне населення і націлює на цивільні об’єкти, включаючи лікарні, медичні установи, школи та притулки. Ці військові злочини необхідно негайно припинити. Винні та їхні спільники будуть притягнуті до відповідальності відповідно до міжнародного права», — йдеться у заяві лідерів кран ЄС.
- Біженці, які через війну виїхали до Євросоюзу.
«Багато з біженців знайшли притулок і безпеку в Європейському Союзі, завдяки механізму тимчасового захисту. Особливу увагу слід звернути на потреби найбільш уразливих верств населення та заходи щодо запобігання та виявлення торгівлі людьми. Це є серйозним викликом для інфраструктури та державних послуг приймаючих держав, зокрема на кордонах з Україною», — зазначили лідери країн ЄС.
Однією з тем стало також питання вступу України до ЄС, однак тут Єврорада уникла чіткої відповіді. Так, у заяві лише написано, що «ЄС підтримує Україну та її народ і визнає європейські прагнення та вибір», як і зазначено в Угоді про асоціацію.
Раніше Заборона розповідала про результати саміту НАТО, який теж пройшов у Брюсселі 24 березня. Північноатлантичний Альянс пообіцяв надати Україні сучасне озброєння для боротьби з агресором.
Читати більше новин в Telegram