За рік в українських школах зафіксовано 109 тисяч фактів цькування дітей
У 2017 році в українських школах було майже 109 тисяч звернень до психологів із приводу цькування, повідомляє «Громадське» з посиланням на заяву Лариси Самсонової, гендиректорки директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти. До психологів із цим зверталися як самі учні, так і батьки з вчителями.
Самсонова повідомила, що 39% з усіх звернень було від дітей, 29% – від вчителів, ще 5% – від сторонніх людей, інші – від батьків. Також вона наголосила, що статистика повідомлень про булінг у школах збільшилася, але Самсонова не вважає це поганим.
«Те, що збільшився цей показник, означає, що люди знають, що це булінг. А що далі з цим робити – ми вже маємо думати», – розповіла Самсонова.
Нагадаємо, у 2018 році, за даними громадської організації STUDENA, в українських школах 63,9% учителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі, 51,3% випадків цькувань відбуваються в середній школі.
Що робить Міносвіти?
Читати більше новин в TelegramНаразі Міністерство освіти і науки України разом із Міністерством культури та Мінмолодьспорту планують протидіяти цькуванню в навчальних закладах. Профільні міністерства будуть проводити тренінги для вчителів для створення комфортного освітнього середовища. Також в Україні навчатимуть дітей толерантності та вмінню виявляти ознаки насильницької поведінки через підручники, лекції тощо.
«Ми маємо багато напрацьованого методичного матеріалу, різноманітних розробок з антибулінгу, але тепер потрібно об’єднати зусилля кожного для того, щоб усе це належно застосовувати. Нашою метою є реально протидіяти такому явищу ще на початковому етапі в освітній сфері», – сказала керівниця директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.
Що робить Мін’юст?
Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їхніх батьків: «В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей».
Що таке булінг?
Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей щодо іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.