Читаєте зараз
Заборона пройшла незалежний аудит. Публікуємо його результати (спойлер: відмінні)

Заборона пройшла незалежний аудит. Публікуємо його результати (спойлер: відмінні)

Editorial office
Заборона прошла независимый аудит. Публикуем его результаты (спойлер: отличные)

Громадська організація «Заборона Медіа», яка керує редакцією сайту zaborona.com, успішно провела незалежний аудит усієї своєї фінансової діяльності. Його проводила компанія «АБК-Аудит» — авторитетна аудиторська фірма, яка проводить аудит у тому числі організацій та проєктів, які фінансуються Українським культурним фондом, і грантів ООН.


Аудитори компанії «АБК-Аудит» проаналізували фінансову діяльність організації за 2020 рік за міжнародним стандартом (IAASB) і дійшли висновку, що ГО «Заборона Медіа» перебуває в стабільному фінансовому стані, а також відзначили фінансову незалежність організації. Аудитори дійшли висновку, що всі гроші в організації використовуються за цільовим призначенням. Крім того, фінансова звітність, на думку аудиторів, повністю відповідає закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» й «Національним положенням (стандартам) бухгалтерського обліку». Це означає, що ми отримали найвищу оцінку аудиторів. З повним звітом ви можете ознайомитися за посиланням.  

Заборона відповідає на основні питання про наші фінанси.

Фото: Іван Чернічкін / Заборона

Навіщо вам аудит?

Фінансовий аудит зазвичай проходять державні структури, фонди та організації, які оперують бюджетними грошима. Це робиться для того, щоби відзвітувати перед податковою службою, а також у випадках, коли розслідуються можливі фінансові махінації. Податкова служба може призначити аудит і недержавним підприємствам (громадським організаціям, приватним компаніям і т.д.), якщо помітить якісь проблеми в податковій звітності.

Як правило, громадські організації та приватні компанії проводять внутрішній аудит для того, щоби виявити можливі проблеми в управлінні фінансами й усунути їх. Також аудит може проводитися на вимогу інвесторів, донорів, ради директорів та інших наглядових органів підприємств і організацій.

Ми ініціювали фінансовий аудит за власним бажанням, оскільки нам важливо було дізнатися думку незалежних аудиторів про те, чи ми робимо все правильно. Аудит показав, що в нас усе добре.

Як зрозуміти, що аудитор, який вас перевіряв, незалежний?

Ми провели відкритий тендер (конкурс) серед аудиторських компаній. За умовами тендеру, виграє та фірма, яка відповідає параметрам запиту і здатна виконати завдання в поставлений термін, а гонорар за роботу є оптимальним у співвідношенні ціна/якість і не перевищує середню ціну в цьому сегменті ринку.

До аудиту не міг бути допущений аудитор, який має родинні стосунки з керівним складом організації, є членом або співробітником організації чи двічі поспіль проводив у цій організації аудит. У разі порушення цих правил державний регулятор може застосувати санкції й навіть відібрати свідоцтво аудитора та виключити компанію з аудиторського реєстру.

Фото: Іван Чернічкін / Заборона

Як зрозуміти, хто вас фінансує?

Заборона Медіа — некомерційна організація. Ми не приймаємо фінансування від олігархів, організацій або інших структур, де виникають питання про походження грошей, а також від державних установ. Ми піклуємося про свою репутацію і для нас насамперед важливі інтереси нашої аудиторії.

Бюджет Заборони складається з приватних пожертв, інвестицій соціально орієнтованих компаній, фондів і міжнародних організацій, реклами й щомісячних підписок наших патронів на Патреоні. Ми звітуємо за всією суворістю перед податковою службою й партнерами.

На цей момент Заборону фінансують читачі на Патреоні, міжнародні фонди Open Society Foundation, National Endowment for Democracy, Free Press Unlimited, Journalismfund.eu. Ми також співпрацюємо з комерційними та некомерційними організаціями і з задоволенням створюємо нативні проєкти.  

До речі, якщо вам подобається читати Заборону, приєднуйтесь до спільноти патронів.  

Я все одно не вірю, що гроші, які ви одержуєте від донорів і фондів, не впливають на вашу редакційну політику. Що ви на це скажете?

Ми створили Заборону, щоби не залежати від олігархів, корпорацій, політиків і державних органів і працювати виключно в інтересах суспільства.

У нас затверджені етичний кодекс, редакційна політика, мовна політика й політика протидії дискримінації та сексуальним домаганням. Ці політики допомагають уникнути зовнішнього впливу на редакцію. Кожен співробітник, який приходить до нас на роботу, зобов’язаний ознайомитися з цими політиками й несе відповідальність за їхнє порушення нарівні з іншими співробітниками редакції і членами організації.  

Навіщо ви публікуєте результати аудиту? Хочете переконати мене, що ви прозорі?  

Ми публікуємо результати аудиту насамперед для тих, хто сумнівається й хоче знати більше. Якщо ви не вірите в нашу прозорість навіть після цього, це означає, наші серця поки що занадто далекі один від одного.

Фото: Іван Чернічкін / Заборона

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій