Заміна паспорта: коли ID-картка обов’язкова і як її отримати
- Посвідчення особи можна оформити у будь-якому підрозділ ДМС, ЦНАПі чи ДП «Документ» (там найдорожче).
- В українському законодавстві поки не прописано кінцевої дати завершення чинності паспорта-книжечки.
- В Україні з 1 липня 2023 року поновили вимогу вклеювати до паспорта старого зразка фотокартки.
Пластикову картку видають при втраті чи пошкодженні паперового документа, зміні особистих даних, а також за власним бажанням. Після завершення дії ковідних обмежень вона також обов’язково оформлюється, якщо не встигли вклеїти фото у 25 чи 45 років у книжечку. Тим, хто досяг цього віку під час карантину, дали конкретні строки.
Заборона розповідає про процедуру отримання посвідчення особи та про довідки які варто зібрати заздалегідь.
Оформити паспорт з е-носієм: які документи
Документ з безконтактним електронним носієм, або ID-картку, можна оформити у разі:
- досягнення 14-річного віку;
- заміни паспорта за власним бажанням;
- зміни інформації, наприклад, прізвища;
- виявлення помилки;
- непридатності наявного до подальшого використання;
- присвоєння РНОКПП;
- втрати або викрадення.
Ще з 2016 року припинено оформлення паспортів-книжечок, тож у випадках, коли документ потрібно саме замінити, видають тільки ID (винятком є судовий припис видати паперовий).
Якщо ж паперова версія дійсна, не пошкоджена і жодних змін в особистій інформації не відбулося, можна і надалі користуватися нею. В законодавстві, пояснили у Державній міграційній службі, поки не прописана кінцева дата завершення чинності.
Читати більше новин в TelegramЗа межами України оформити закордонний паспорт можна в центрах Паспортний сервіс (ДП Документ) і в закордонних дипломатичних установах (ЗДУ).
При користуванні таким посвідченням важливо не забувати вчасно вклеювати фото: у 25 та 45 років (на це дається 30 днів). На період дії COVID-карантину цю вимогу було скасовано, однак з 1 липня 2023 року ковідні обмеження втратили чинність. Це означає, що майже всі пільги та винятки, передбачені особливим станом, також більше не діють, кажуть у Міністерстві внутрішніх справ.
«Якщо вам виповнилося 25 чи 45 років у період з 13.03.2020 по 24.01.2022, необхідно вклеїти фото у паспорт до 1 серпня 2023 року. Якщо цього не зробити, паспорт підлягає обов’язковому обміну на ID-картку», — наголосили у відомстві.
Звертатися потрібно:
- у будь-який підрозділ ДМС;
- у ЦНАП;
- ДП «Документ» (тільки для оформлення картки).
Щоб вклеїти фото, достатньо мати з собою сам паспорт та два нові знімки розміром 3.5 х 4.5 сантиметрів. На місці також потрібно заповнити спеціальну заяву.
При обміні документа варто взяти:
- паспорт, що підлягає обміну;
- якщо міняєте черед якісь обставини, а не просто за бажанням, то необхідні документи, що їх підтверджують (свідоцтво про шлюб/ розірвання шлюбу/зміну імені тощо);
- РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності);
- довідка про реєстрацію місця проживання (за наявності);
- для ВПО — довідку про взяття на облік.
Якщо ж попереднє посвідчення було втрачено чи викрадено, додатково треба мати:
- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення);
- документи, що підтверджують відомості про особу: довідка про місце реєстрації свідоцтво про шлюб, ідентифікаційний код тощо.
Вартість послуги різна: від 400 до 1000 гривень і залежить від терміну оформлення (20 або 10 робочих днів) — у ДП «Документ» найдорожче.
Раніше Заборона розповідала про державну програму єОздоровлення, по якій дітей можна безплатно відправити у літній табір. Видають по 14 165 грн на дитину, але не всім.
Читати більше новин в Telegram