Читаєте зараз
Замінити шини недостатньо: як максимально підготувати автівку до зими

Замінити шини недостатньо: як максимально підготувати автівку до зими

Ilona Kivva
Автор:
  • В Україні існує суттєва різниця між сезонами, тому машину необхідно кожен раз готувати до настання нового.
  • Одне з найважливіших правил — заміна шин. Зимова гума поліпшує зчеплення зі слизькою від криги дорогою, підвищує керованість та скорочує гальмівний шлях
  • Варто не забувати про акумулятор. Термін його служби в середньому становить 3 до 5 років

Крім базових правил існують також поради, які допоможуть максимально убезпечити водіїв. Наприклад, за можливості варто підтримувати достатній рівень пального у баку та перевірити обігрівач. Не зайвим буде мати в автівці проводи «для прикурювання», декілька інструментів, засоби першої допомоги, а також ліхтар, запасні рукавички та навіть плед.

Заборона розповідає про нюанси підготовки автомобіля до зимового сезону.

Гума, акумулятор, масло: що водіям перевіряти перед зимою

В Україні клімат суттєво змінюється з настанням осінньо-зимового сезону. Це позначається і на експлуатації машини, тому автівку обов’язково варто готувати до холодів.

Однієї заміни гуми буде недостатньо, але це одне з найважливіших правил. Зимова гума поліпшує зчеплення зі слизькою від криги дорогою, підвищує керованість та скорочує гальмівний шлях. Міняти її потрібно, коли середньодобова температура стає нижче 7-8°C тепла. Однак краще це зробити заздалегідь, особливо, якщо часто їздите пізно ввечері та вранці, коли на дорогах навіть восени може бути ожеледиця (плюс як мінімум не стоятиме в чергах шиномонтаж).

Ще одне важливе правило — перевірка тиску у шинах — він має бути таким, як рекомендовано для вашої марки. 

Читати більше новин в Telegram

Також варто подбати про акумулятор. Термін його служби в середньому становить 3 до 5 років, тому слід стежити за його віком. Якщо термін служби вийшов, краще замінити прилад, адже на сильному морозі можуть бути проблеми з пуском двигуна. 

Перевірте дроти та клеми на знос і корозію. Дозарядіть прилад і перевірте щільність електроліту. Навіть якщо все добре, все одно про всяк випадок краще мати при собі проводи «для прикурювання». 

Крім цього, не варто забувати про масло — краще замінити його та масляний фільтр (якщо не зробили цього недавно). Про паливний фільтр теж не забувайте, особливо якщо їздите на дизелі. 

Ще одне важливе правило — стежте за рівнем антифризу. Ця рідина захищає двигун не тільки від замерзання. Якщо долити недостатню кількість антифризу, то охолоджуюча рідина може замерзнути, а двигун перегрітися.

Також бажано перевірити ремені та патрубки. Зазвичай це роблять під час регулювання після кожних 50 000 кілометрів. Але і завчасно не зашкодить звернутися до механіка, щоб він перевірив стан всіх з’єднань. 

Ще важливо перевірити фари, стоп-сигнали і покажчики поворотів (але краще робіть це регулярно перед поїздками).

Ще кілька важливих порад:

  • намагайтеся підтримувати достатній рівень пального у баку — низький рівень пального шкодить автомобілю в будь-який час року, а холодна температура з постійними перепадами, може привести до утворення конденсату на стінках напівпорожнього бака (вода у баку це дуже погано);
  • перевірте обігрівач;
  • замініть щітки склоочисника, якщо вони вже тривалий час у використанні (можуть не впоратися зі снігом) та рідину склоомивача (літня замерзне). Загалом рекомендується міняти щітки склоочисників кожні 6-12 місяців;
  • тримайте аварійний набір в автомобілі — декілька інструментів та засоби першої допомоги, ліхтар, запасні рукавички або покривало (допоможе зігрітися, якщо застрягнете на дорозі);
  • за можливості не залишайте машину на стоянці всю зиму. Це збереже акумулятор і двигун в справному стані, а також забезпечить підтримку правильної консистенції автомобільного масла.

Зимові шини: як обрати

Від правильного вибору комплекту шин залежить безпека та комфорт у дорозі. Кожна модель оптимізована для ефективної роботи в конкретних умовах. 

На що звертати увагу:

  • зважайте на середні температурні показники для зими у вашому регіоні — різні шини мають свій поріг термічної жорсткості та максимальної температури, при якій втрачаються основні властивості гуми;
  • ціна — на ціну гуми впливає не тільки якість, а і бренд. опиратися суто на відомість марки не варто: читайте відгуки, вивчайте характеристики коліс, зважайте на тип гуми. Також зважайте, що шини з бюджетного цінового сегмента прослужать щонайбільше один-два сезони;
  • розмір шин — враховуйте параметри дисків та вимоги виробника автомобіля;
  • тип протектора — їх є кілька. Європейський тип розроблявся для клімату з невеликими морозами та частими відлигами. Скандинавський створений для регіонів, де переважають рясні снігопади (саме цього типу гума буває шипована та нешипована).

Раніше Заборона розповідала про порядок дій на випадок, якщо автівка застрягла у снігу. ​​Є кілька способів зігрітися (алкоголь точно не допоможе).

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій