Читаєте зараз
Збудити польських політиків: під Сеймом пройшов антиблокадний мітинг 

Збудити польських політиків: під Сеймом пройшов антиблокадний мітинг 

Ilona Kivva
Автор:

Кілька десятків українців прийшли під стіни польського парламенту, аби висловити незгоду з діями польських перевізників. Це перший такий мітинг після початку блокади. 

Польські перевізники блокують пункти пропуску на кордоні з Україною з 6 листопада. Спочатку перекрили три КПП:

  • «Рава-Руська-Гребенне»;
  • «Ягодин-Дорогуськ»;
  • «Краківець-Корчова».

А з 23 листопада страйкарі заблокували для проїзду ще й «Шегині-Медика». 

«Наші звернення — якнайшвидше розглянути на усіх відповідних комісіях та зібраннях Сейму питання розблокування перевезень, що несе загрозу здоровʼю та життю водіїв, створення умов для покращення експорту та імпорту між Україною та Польщею, а також  посилення протидії пропаганді у Польщі, яка сіє розбрат між людьми», — каже організаторка акції, експертка з міжнародної торгівлі Вікторія Тріфан. 

Вікторія Тріфан (справа) та активіст Антон (зліва). Фото: Заборона

Один з активістів, Антон, прийшов під стіни Сейму, аби закликати польських депутатів зробити бодай щось для деблокади. Його батько нині стоїть у черзі на кордоні.

Мітинг українських активістів біля польського парламенту. Фото: Заборона

«Блокада на кордоні — це питання національної безпеки України, взаємовідносин між Україною та Польщею. Блокада відбувається з руки антиукраїнської партії у Польщі, людини, яка є власником компанії, яка возила свої товари у Білорусь та Росію [йдеться про очільника Люблінського осередку ‘Конфедерації’ Рафала Меклера]. Треба збудити увагу польської влади, бо майже не було реакції з її боку. А також треба збудити українців, щоб виходили на протести проти дій перевізників на кордоні», — закликав інший учасник мітингу Василь Хомин.

Василь Хомин (справа). Фото: Заборона
Мітинг українських активістів біля польського парламенту. Фото: Заборона

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій