Зеленський оголосив про призов. В ЗСУ прояснили, як це все буде проходити
- 22 лютого 2022 року президент України підписав указ про призов резервістів в особливий період. Це не є загальною мобілізацією.
- Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років.
- Максимальний термін їхньої служби становить один рік.
23 лютого 2022 року в Україні стартував призов резервістів в особливий період. Під нього підлягають офіцери, рядовий та сержантський склад віком від 18 до 60 років. Вони проходитимуть військову службу протягом одного року.
Заборона розповідає деталі військового призову з 23 лютого та про те, що потрібно робити резервістам.
Оперативний резерв: пояснення ЗСУ
23 лютого в Україні розпочався призов громадян оперативного резерву в особливий період.
Призову підлягатимуть резервісти віком від 18 до 60 років. До їхнього складу увійдуть офіцери, а також рядовий та сержантський склад. Термін їхньої служби становитиме один рік, повідомила пресслужба Сухопутних військ Збройних Сил України.
Резервісти з оперативного резерву першої черги проходитимуть військову службу за тим фахом та у тих військових частинах, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт в оперативному резерві.
Читати більше новин в Telegram«Наприклад, під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово-облікову спеціальність», — пояснили в пресслужбі Сухопутних військ ЗСУ.
Також там наголосили, що за резервістами зберігатиметься середньомісячна зарплата та робоче місце.
Призов оголошено: що далі
В особливий період резервістів можуть призвати на військову службу протягом доби без оголошення мобілізації.
Відповідно до указу верховного головнокомандувача ЗСУ, громадяни оперативного резерву мають:
- самостійно з’явитись у свої військові частини або Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП);
- або прибути за телефонним дзвінком чи після отримання повістки для явки у свій ТЦК.
- якщо резервіст з причин, передбачених законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи;
- за неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.
Також в ЗСУ пояснили, що «резервісти оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності».
Раніше Заборона розповідала про те, чим відрізняється надзвичайний стан від воєнного стану.
Читати більше новин в Telegram