Читаєте зараз
Зеленський підписав закон про автоцивілку: що зміниться для водіїв

Зеленський підписав закон про автоцивілку: що зміниться для водіїв

Анастасія Могилевець

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №8300 про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів, йдеться на сайті парламенту.

Документ замінить той, що діяв з 2005 року. Поступово підвищать розміри страхових сум до стандартів країн ЄС. Гарантійні виплати потерпілим за страховиків-банкрутів здійснюватимуть швидше (у межах 60 днів).

Зараз ліміт відповідальності страховика за шкоду життю та здоров’ю становить 320 000 грн на одного потерпілого. За шкоду майну потерпілих — 160 000 грн на одного, але не більше ніж 800 000 грн на одну страхову подію.

З 1 січня 2025 року ліміти становитимуть 500 000 грн на потерпілого (5 млн грн на одне ДТП) та 250 000 на майно (1.25 млн гривень на ДТП). Водночас з 1 січня 2026 року (але не раніше скасування воєнного стану) суми щодо шкоди життю та здоров’ю збільшать до 1 млн грн на потерпілого та 20 млн грн на страховий випадок. А за шкоду, завдану майну потерпілих осіб — до 2 млн грн на один страховий випадок.

Упродовж чотирьох років після року вступу України до ЄС поетапно збільшаться суми за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих осіб, до 52 млн гривень на одну особу та 258 млн гривень на один страховий випадок. За шкоду, завдану майну потерпілих осіб — до 52 млн гривень на один страховий випадок.

Новий закон також розширює застосування європротоколу — оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції, запроваджує порядок розрахунку розміру страхової виплати без урахування зносу та здійснення страхових виплат у розмірі, необхідному для відновлення транспортного засобу.

Закон також розширює можливість перевірки наявності поліса ОСЦПВ, наприклад, Нацполіцією у випадках нагляду за дорожнім рухом (зокрема, шляхом автофіксації), Держприкордонслужбою в місцях здійснення прикордонного контролю незалежно від приналежності та місця реєстрації транспортного засобу.

«Укртрансбезпека» тепер перевірятиме наявність автоцивілки під час здійснення державного нагляду (контролю). Вводиться також вільне ціноутворення договорів страхування, тобто страхові компанії зможуть самостійно встановлювати ціни за відповідним страховим продуктом й індивідуально для кожного клієнта.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій