Жінка дивом позбулася страшного вірусу. Це шанс для 38 млн людей, які живуть із ВІЛ
- Аргентинка намагалася врятувати свою ненароджену дитину від ВІЛ й позбулася хвороби сама.
- Це другий природний випадок одужання від вірусу.
- Розповідаємо про всі чотири випадки, коли люди вилікувалися від ВІЛ.
Мешканка Аргентини одужала від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) без спеціального лікування. Вчені заявляють, що це другий подібний випадок в історії людства.
Заборона розповідає про одужання жінки та про інших людей, які перемогли вірус.
Жителька Аргентини поборола ВІЛ без ліків
22-річній жінці, яку через конфіденційність називають «пацієнткою Есперанто», діагностували ВІЛ вісім років тому. Тепер її імунна система самостійно поборола вірус імунодефіциту людини: вірогідно, тому, що вона приймала ліки протягом шести місяців вагітності заради того, аби її дитина не заразилася ВІЛ. Вона стала другою людиною в світі, яка переборола вірус без лікування.
Медики не знайшли слідів вірусу в 1,5 мільярдах клітин крові та тканин жінки. Вони зауважують, що у неї є хлопець і новонароджена дитина, обидва з яких ВІЛ-негативні.
Науковці планують вивчити випадок та з’ясувати, як саме організм переміг ВІЛ. За словами дослідників, одужання жінки наближає відкриття ліків для 38 млн людей, що живуть з інфекцією, що викликає СНІД, у всьому світі.
Читати більше новин в TelegramЗазвичай, коли людина заражається, вірус прикріплюється до ДНК імунної клітини і починається розмноження. Антиретровірусна терапія може допомогти запобігти поширення, але не може повністю усунути ВІЛ в організмі. Це означає, що людям потрібно щоденне лікування для пригнічення вірусу.
Випадки одужання від вірусу в світі
Американця Тімоті Брауна вважають першою людиною в світі, яка вилікувалась від вірусу. Брауну пересадили кістковий мозок донора з природним імунітетом до ВІЛ. Він пройшов через дві пересадки і курс променевої терапії від лейкозу.
Доктор, який керував лікуванням Брауна у Берліні, зазначив, що воно було скоріше «пострілом навмання». Процедура передбачала руйнування імунної системи Брауна, потім трансплантацію йому стовбурових клітин з мутацією гена CCR5, яка чинить опір ВІЛ. Лише невелика кількість людей мають потрібну мутацію гену. Через вартість методу та його небезпечність для життя вважається, що він ніколи не стане основним способом лікування вірусу.
Цю хворобу у Брауна більше не виявляли, але він помер через рецидив раку у 2020 році.
У березні 2020 року лікарі з Лондона змогли вилікувати 40-річного Адама Кастільєхо. Вважається, що це друга в історії людина, яка здолала цю недугу.
За даними дослідників, сліди вірусних частинок не з’являлися у крові, спинномозковій рідині, кишечнику чи лімфі пацієнта протягом 30 місяців.
Кастільєхо пересадили стовбурові клітини спинного мозку. Донор мав мутацію гену, який блокує певним видам ВІЛ заражати клітини імунної системи.
27 серпня 2020 року вчені повідомили про перший випадок самостійного одужання від вірусу. Жителька Каліфорнії 66-річна Лорін Уілленберг позбулася хвороби без трансплантації кісткового мозку та прийому медикаментів. На думку лікарів, організм жінки зміг подолати вірус самостійно.
«Жінка з Каліфорнії, у якої вірус виявили в 1992 році, має рідкісну здатність самоліквідації вірусу», – підкреслили лікарі.
Вчені виявили в крові жінки крихітні сліди вірусу. Імунна система жінки залишила в крові частинки, які не зможуть відтворитися. Дослідники підкреслили, що жінка повністю здорова та стала першою людиною, яка подолала ВІЛ без сторонньої допомоги.
Раніше Заборона писала про те, що у Великій Британії створили вакцину проти хвороби Альцгеймера.
Читати більше новин в Telegram