ЗСУ навчать стріляти з NLAW. Що це взагалі за зброя?
- Воїнів ЗСУ навчать використовувати протитанкові ракетні комплекси NLAW.
- Їх передала Британія для захисту від військового вторгнення.
- NLAW призначений для стрільби у міських боях і може знищувати танки, броньовані машини та БТРи.
В Збройних Силах України британські інструктори навчатимуть українських військових користуватися протитанковими ракетними комплексами (ПТРК) NLAW. Їх надала Великобританія у січні-2022 на фоні збільшення напруженості навколо військового шантажу з боку Росії.
Заборона розповідає про навчання українських військових ЗСУ та про те, що таке британські протитанкові ракетні комплекси NLAW.
Протитанкові комплекси з Британії в Україні: навчання
У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочались навчання українських військових з використання протитанкових комплексів NLAW, повідомило Армія-inform.
Легку протитанкову зброю нового покоління надала Великобританія, щоб допомогти Україні захиститись від можливого вторгнення з боку Російської Федерації. Навчатимуть українських військових інструктори тренувальної місії Великобританії в Україні ORBITAL. «Вже невдовзі перші декілька десятків військовослужбовців ЗС України будуть здатні не лише ефективно застосовувати ці ПТРК, але й зможуть самі навчати інших українських воїнів», — розповів начальник академії Павло Ткачук.
Що таке NLAW
Next Generation Light Anti–tank Weapon — повна назва переносного протитанкового ракетного комплексу, який стоїть на озброєнні Збройних Сил Великої Британії і був розроблений шведською компанією SAAB. Головним призначенням NLAW є знищення броньованих машин, танків і БТРів.
Читати більше новин в TelegramОсновні характеристики NLAW — ефективна дальність стрільби 400–600 метрів, максимальна 800, пише Армія-inform. Гарантоване бронепробиття кумулятивною частиною — до 500 мм гомогенної катаної броні. Цей ПТРК теж має принцип ‘вистрелив і забув’. Комплекс має інерційну систему наведення та магнітний підривач. Бойова маса — 12.5 кг, що дозволяє залучати лише одного піхотинця для ведення вогню.
Ще однією перевагою цього протитанкового ракетного комплексу є можливість вести вогонь не просто на вулицях міст чи сіл, а навіть із закритих приміщень (будівель, укриттів, підвалів тощо) без загрози для людей. Це є важливою відмінністю від інших ПТРК. Також NLAW компактний, з нього можна стріляти з плеча і розгорнути за п’ять секунд.
Раніше Заборона розповідала про перше випробування американських протитанкових комплексів Javelin в зоні проведення ООС.
Читати більше новин в Telegram