Читаєте зараз
Зимова єПідтримка: від Зеленського вимагають переглянути програму

Зимова єПідтримка: від Зеленського вимагають переглянути програму

Ilona Kivva
Автор:

Петиція із закликом до президента України переглянути програму виплати «Зимова єПідтримка» набрала необхідні 25 000 голосів для розгляду. Програма передбачає одноразову виплату українцям по 1 000 грн, які можна буде витратити на оплату комунальних послуг, ліки, освіту, донати, квитки, купівлю військових облігацій та деякі інші послуги.

Петиція, ініційована Романом Станом, була опублікована на сайті Офісу президента 14 листопада 2024 року. 

У законі про Державний бюджет України на 2024 рік, граничний дефіцит закладено на рівні 1,78 трильйона гривень, це при витратах бюджету у 3,7 трильйона гривень. Тобто фактично майже половина бюджету дефіцитна і фінансується за кошти міжнародних партнерів (переважно на кредитній основі). Автор вказує, що є низка недоліків, зокрема:

  • невідомі джерела фінансування програми;
  • дисонанс між підвищенням податків і додатковими витратами;
  • питання ефективності;

«Однієї з непрямих причин цієї програми є підтримка національного бізнесу через збільшення споживчого попиту. Так послаблений споживчий попит є однією із больових точок та це не може бути причиною проведення даної програми у сучасному вигляді. Окрім того важливо зазначити, що основним викликом для останнього — є безпекова ситуація та доступ до інфраструктури», — зазначає Роман Стан.

  • відсутність адресності виплат — метою програми є підтримка населення в зимовий період, тож автор вказує, що доцільніше спрямувати її на окремі категорії населеня: пенсіонерів, малозабезпечені сім’ї, багатодітні сім’ї, вимушено переміщені особи.

«Якщо президент України та Кабінет міністрів України, вважають, що в сучасних умовах впровадження програми з роздачі 1000 грн на громадянина є важливішою і остаточно вирішили її впровадити, то на основі вищевикладеного прошу спрямувати кошти по цій програмі адресно, виключно особам, які цього дійсно цього потребують», — йдеться у петиції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій