$1 млрд за 10 років брехні про розстріл дітей: у США суд поставив на місце конспіролога

Ilona Kivva
Автор:
  • 14 грудня 2012 року у школі Сенді-Хук сталася наймасштабніша стрілянина в навчальному закладі в історії США.
  • Одіозний ведучий Алекс Джонс роками стверджував, що стрілянину інсценували.
  • Кілька сімей жертв подали до суду на Джонса за заподіяння емоційної та психологічної шкоди.

Суди у американських штатах Коннектикут та Техас зобов’язали відомого радіоведучого-конспіролога Алекса Джонса виплатити родинам жертв трагедії у Sandy Hook (Сенді-Хук) компенсації на суму понад $1 000 000 000. Його визнали винним у розповсюдженні брехні про масове вбивство дітей, що призвела до років цькування та знущань з сімей загиблих.

Заборона розповідає про трагедію в Сенді Хук та про покарання ведучого.

Справа Алекса Джонса: подробиці

Родини дітей та вчителів, що загинули під час стрілянини у школі Сенді-Хук у 2012 році, подали судові позови проти американського медійника влітку 2022 року. Вони стверджували, що Джонс впродовж багатьох років брехав про трагедію, виставляючи її як обман. Таким чином він розкручував теорії змови та піднімав рейтинги свого сайту Infowars, присвяченого конспірології, пише Politico.

Перший вердикт виніс суд присяжних Техасу у серпні 2022 року. Позов подали батьки 6-річного Джессі Льюїса. Джонс визнали винним та зобов’язав виплатити $49.3 млн компенсації.

Другий позов був поданий у штаті Коннектикут. Його ініціювали родичі п’ятьох вбитих дітей, трьох вихователів, а також агента ФБР, який був одним із перших, хто прибув на місце події.  Члени сімей жертв під час свідчень розповіли, що терпіли постійні погрози, переслідування та образи у соціальних мережах від прихильників теорії Джонса. 

Читати більше новин в Telegram

Засідання тривали кілька тижнів, і 12 жовтня 2022 року суд міста Вотербері присудив виплатити компенсацію у розмірі $965 мільйонів. Таким чином, у сумі Джонс має заплатити понад $1 мільярд.

«У цьому світі є багато Алексів Джонсів, але вони дізналися, що обов’язково будуть притягнуті до відповідальності. Гроші — це все, що хвилює Джонса, і єдиний спосіб пояснити як він змусив нас почуватися — це вдарити його по кишені», — сказала Еріка Лафферті, чия мати була директором Сенді Хук і загинула під час нападу.

Джонса можуть зобов’язати заплатити додаткові штрафи. Річ у тім, що відповідно до законів штату Коннектикут, суддя має право призначити додаткові штрафні санкції за збитки, що понесли постраждалі.

Медійник після засідання висміяв вирок у прямому ефірі Infowars. Він негативно висловився про суддю, назвав адвоката позивачів ‘каретою швидкої допомоги’, а саму справу — ‘порушенням права на свободу слова’. Він також заявив, що ‘це була змова демократів і ЗМІ, щоб змусити його замовкнути і вивести його з бізнесу’.

Стрілянина у школі Сенді-Хук

14 грудня 2012 року у Ньютауні, штат Коннектикут, 20-річний Адам Ланца вбив свою матір-вчительку. І озброївшись пістолетом, відправився у школу Сенді-Хук, пише Sky News

Під час нападу чоловік розстріляв 20 дітей і шістьох вчителів. Всім учням було не більше семи років. Після приїзду поліції Ланца застрелився.

Масове вбивство в Сенді-Хук стало найбільш смертоносною стріляниною в школі в історії США. Частина американських конгресменів ініціювала законопроєкт про контроль над зброєю, щоб обмежити її продажі, однак його так і не ухвалили.

Практично одразу після трагедії тоді ще маловідомий радіоведучий Алекс Джонс у своєму шоу заявив, що стрілянина була несправжньою, інсценованою демократами, щоб запровадити контроль над зброєю. Батьків загиблих дітей, за словами медійника, зіграли актори. 

Цю теорію ведучий просував продовж багатьох років як одну із основних тем свого шоу. Експерти, що робили аналіз прибутків Джонса для суду, заявили, що з 2012 аудиторія Джонса суттєво збільшилася, як і його дохід.

Раніше Заборона розповідала про трагедію в техаській школі 24 травня 2022 року. Вона стала другою за кількістю жертв після стрілянини у Сенді-Хук. 18-річний Сальвадор Рамос застрелив свою бабусю, а пізніше в школі відкрив вогонь по дітях.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій