'
Читаєте зараз
100 Містралей. Одна з країн-засновниць НАТО відправила Україні сучасну ППО

100 Містралей. Одна з країн-засновниць НАТО відправила Україні сучасну ППО

Ilona Kivva
Автор:
  • Норвегія подарувала Збройним силам України потужні ЗРК Mistral та протитанкові ракети.
  • Система призначена збивати бойові вертольоти та літаки з високою точністю.
  • Норвегія є країною-членкинею НАТО з 1949 року.

Уряд Норвегії безоплатно надіслав на озброєння Україні близько 100 ракет Mistral та необхідну кількість пускових установок. Потужна ППО була знята з озброєння королівства, але все ще залишається сучасною та ефективною.

Заборона розповідає про основні характеристики ЗРК Mistral, які Норвегія передала Україні.


Зброя для України від Норвегії

Норвегія озброїла Україну сучасними зенітно-ракетними комплексами (ЗРК) Mistral. Уряд королівства відправив ЗСУ близько 100 ракет протиповітряної оборони та системи запуску.

«Війна в Україні може бути тривалою, і країна залежить від міжнародної підтримки в протистоянні російській агресії. Тому уряд вирішив передати Україні систему протиповітряної оборони Mistral», — заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Містралі є ефективною зброєю, яка застосовувалася воєнно-морськими силами Норвегії в основному на корветах. Тепер, за словами голови міноборони країни, їх вирішили замінити, однак цей тип озброєння все ще залишається сучасним та потужним. 

Читати більше новин в Telegram

Окрім зенітно-ракетних комплексів, скандинавська країна напередодні узгодила передачу Україні 4 000 протитанкових ракет та декількох видів засобів захисту.

ЗРК Mistral: у чому особливості

Комплеси розробили у Франції компанією Matra BAE Dynamics (нині MBDA). Основне призначення — збивати літаки та бойові вертольоти.

Це ракетний комплекс протиповітряної оборони малої дальності, що має легку переносну пускову установку для людини, якою може керувати один солдат. Окрім кораблів, ЗРК також можна запускати з бронетехніки і гелікоптерів, пише Military-Today.

Містраль складається з ракети в пусковому корпусі, оптичного прицільного пристрою, системи розпізнавання, інфрачервоного прицілу та кріплення. Усі частини комплексу можуть переміщати всього дві людини. 

Ракета Mistral — це зброя з високотехнологічним інфрачервоним самонаведенням, яке після запуску працює автономно. 

Вона оснащена трикілограмовою фугасною боєголовкою з вольфрамовими кульками високої щільності, що дозволяє завдавати більше ушкоджень цілі. Передчасна детонація мінімізована завдяки лазерному механізму детонації.

Ракета має показник успішності 92-95% ураження і підвищену маневреність, а також здатна працювати навіть у суворих погодних умовах. Максимальна висота: 3000 метрів при максимальній швидкості 930 метрів за секунду.

Системи з різними модифікаціями знаходяться на озброєнні сухопутних військ і флотів більше 20 країн, серед яких Бельгія, Естонія, Фінляндія, Нова Зеландія та Франція.

Раніше Заборона розповідала про характеристики системи протиповітряної оборони Stormer, яку Сполучене королівство Великобританії надало українській армії для протидії загрозі ударних гелікоптерів і низьколітаючих літаків.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій