Читаєте зараз
20% людства помре, якщо не зупинити Росію. Генсек ООН показав план порятунку

20% людства помре, якщо не зупинити Росію. Генсек ООН показав план порятунку

Markiian Oliiarnyk
  • Напад РФ на Україну спричинив проблеми у роботі ланцюга поставок і різке зростання цін, що призводить до нестачі продуктів та голоду.
  • Потенційні жертви війни Росії з Україною — 20% населення планети, яке не матиме доступу до експортної продукції України та Росії.
  • Генсек ООН представив свій план порятунку від глобальної світової кризи.

Напад Росії на Україну вплинув на експорт продукції, яка убезпечує від голоду багато інших країн. Ця криза може привести до злиднів і голоду в таких масштабах, яких не бачили десятиліттями, — до 1.7 мільярда людей. Генеральний секретар Організаці вже розробила план, щоб врятувати п’яту частину населення планети від голодної смерті.

Заборона розповідає про план ООН із запобігання світового голоду внаслідок війни Росії з Україною.


Голод, громадянські війни: Гутерріш про наслідки нападу Росії

Через напад Росії на Україну операції Організації Об’єднаних Націй із порятунку життя перебувають у серйозному напруженні, йдеться в зверненні генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, опублікованому на USA Today.

«Всесвітня продовольча програма попередила, що стоїть перед неможливим вибором: брати у голодних, щоб нагодувати голодуючих. Їй терміново потрібно $8 мільярдів для підтримки своїх операцій у Ємені, Чаді та Нігері. Деякі країни вже сповзають від вразливості до кризи та серйозних соціальних заворушень», — зазначив він.

Багато країн, що розвиваються, все ще намагаються оговтатися від наслідків пандемії COVID-19 у поєднанні з історичним борговим тягарем та стрімкою інфляцією. З початку 2022 року ціни на пшеницю та кукурудзу зросли на 30%. Ціни на нафту марки Brent за останній рік зросли більш ніж на 60%, а ціни на природний газ і добрива – більш ніж вдвічі. 

Читати більше новин в Telegram

Україна та Російська Федерація забезпечують близько 30% світового виробництва пшениці та ячменю, п’яту частину кукурудзи та більше половини соняшникової олії. Разом їхнє зерно годує найбідніших і найуразливіших людей, забезпечуючи понад третину пшениці, що імпортується 45 африканськими та найменш розвинутими країнами. 

Гутерріш наголосив, що потенційні жертви війни Росії з Україною — 20% населення планети, яке не матиме доступу до продукції, яку експортують Україна та РФ. Війна заважає фермерам доглядати посіви, водночас закриває порти, припиняє експорт зерна, порушує ланцюги поставок і спричиняє різке зростання цін.  

«Єдиним тривалим вирішенням війни в Україні та її нападу на найбідніші та найуразливіші люди світу є мир. Оскільки Організація Об’єднаних Націй працює над підтримкою невинних жертв цієї війни — як всередині України, так і за її межами – ми закликаємо світову спільноту виступити єдиним голосом і підтримати наше заклик до миру. Ця війна має закінчитися зараз», — сказав він.

В ООН є чіткий план

У березні Гутерріш створив глобальну групу реагування на кризи з питань продовольства, енергетики та фінансів. Вона має розробити скоординовані рішення для цих взаємопов’язаних криз з урядами, міжнародними фінансовими установами та іншими ключовими партнерами.

План включає такі інструменти:

  • відкриті ринки, в тому числі продуктів харчування;
  • повне фінансування гуманітарних програм, в тому числі для Всесвітньої продовольчої програми;
  • використання стратегічних запасів і додаткових резервів;
  • прискорення розгортання відновлюваної енергії;
  • глибокі реформи фінансових систем;
  • соціальний захист.

У березні Гутерріш створив глобальну групу реагування на кризи з питань продовольства, енергетики та фінансів. Вона має розробити скоординовані рішення для цих взаємопов’язаних криз з урядами, міжнародними фінансовими установами та іншими ключовими партнерами.

«Гуманітарні звернення мають повністю фінансуватися, в тому числі для Всесвітньої продовольчої програми. Ми просто не можемо дозволити людям голодувати в 21 столітті. Що стосується енергетики, то використання стратегічних запасів і додаткових резервів може допомогти полегшити цю енергетичну кризу в короткостроковій перспективі», — сказав Гутерріш.

На його думку, єдиним середньо- та довгостроковим рішенням є прискорення розгортання відновлюваної енергії, на яку не впливають ринкові коливання. Це дозволить поступово відмовитися від вугілля та всіх інших викопних видів палива. 

Гутерріш закликав 20 промислових країн і країн, що розвиваються, а також міжнародні фінансові установи перейти в режим надзвичайної ситуації. 

«Вони повинні знайти шляхи збільшення ліквідності та фіскального простору, щоб уряди країн, що розвиваються, могли інвестувати в найбідніші та найуразливіші, а також у Цілі сталого розвитку. Це має стати першим кроком до глибоких реформ нашої несправедливої ​​глобальної фінансової системи, яка робить багатих багатшими, а бідних — біднішими», — резюмував генсек ООН.

Раніше Заборона розповідала про те, як підлітки та їхні батьки можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій