'
Читаєте зараз
20-та зустріч у форматі Рамштайн: що на порядку денному

20-та зустріч у форматі Рамштайн: що на порядку денному

Ilona Kivva
Автор:

Зустріч у форматі Rammstein відбудеться 19 березня. Представники держав-союзниць цього разу зберуться в Німеччині для обговорення військової допомоги Україні. Це вже 20-те засідання, його особисто очолить міністр оборони США Ллойд Остін.

Місцем проведення зустрічі оголосили німецьку військово-повітряну базу Ramstein AB. Там представники країн-партнерок зібралися вперше навесні 2022 року. Так виникла неформальна назва засідання. Цього разу серед запрошених – міністри оборони та вищі військові посадовці близько 50 країн світу.

Контактна група традиційно обговорюватиме війну в Україні та подальші військові транші для ЗСУ. Ллойд Остін, імовірно, наполягатиме, що Сполучені Штати та коаліція продовжують підтримувати народ України в його обороні від Росії. Коаліція 19 березня зосередиться на нагальних потребах України на полі бою та довгостроковій безпеці, наголосив Ллойд Остін напередодні Рамштайну-20.

Напередодні міністр оборони України Рустем Умєров та головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський обговорили з американським командувачем середньострокові та короткострокові потреби та запити України. Серед ключових пріоритетів визначили боєприпаси та протиповітряну оборону.

Олександр Сирський та Рустем Умєров спілкуються з Ллойдом Остіном по відеозв’язку. Фото: Рустем Умєров/Facebook

Важливість зміцнення трансатлантичної оборонно-промислової бази для продовження підтримки України визнали як Ллойд Остін, так і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій