'
Читаєте зараз
200-літній будинок Бубнова на Подолі зробили пам’яткою

200-літній будинок Бубнова на Подолі зробили пам’яткою

Анастасія Бодюл

Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс історичну будівлю в старій частині Києва до Переліку об’єктів культурної спадщини міста. 

«Департамент доручав профільним фахівцям розпочати дослідження та збір необхідних архівних, бібліографічних матеріалів щодо вказаного об’єкта для подальшого розгляду і надання пам’яткоохоронного статусу. Це робили, аби запобігти можливому знесенню будівлі», — повідомили в КМДА.

Будинок№13 на Набережно-Хрещатицькій розташований на території:

  • Історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ»;
  • центрального історичного ареалу Києва пам’ятки історії та ландшафту «Історичний ландшафт Київський гір та долини р. Дніпро»;
  • пам’ятки археології місцевого значення «Культурний шар Подолу. Поділ (у межах вулиць Набережно-Хрещатицької, Введенської, Кирилівської, урочища Гончари-Кожум’яки) ІХ-ХVІІІ століття».

На цьому місті на Подолі були майстерні річкового порту. З липня 1812 року ділянкою володів купець Михайло Бубнов. У 1822 році він спорудив на території одноповерхову наріжну кам’яницю і облаштував там лазні. Після 1884 року частину приміщень у садибі Бубнових переобладнали під житло й торгівлю. В 1894-1902 роках тут розміщувалась єврейська молитовня.

На сьогодні вона є останнім збереженим зразком забудови набережної того періоду. Наразі будівельники демонтували частину даху споруди, а на її місці планується спорудження семиповерхового апарт-готелю. 

В профільному департаменті КМДА стверджують, що інспектори неодноразово оглядали об’єкт на Подолі. Замовнику робіт вручено припис із відповідними пам’яткоохоронними вимогами.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій