25 HIMARS. Монети по 10, 50 копійок можна здати на допомогу ЗСУ
- Національний банк України 1 серпня 2022 року запустив додатковий збір коштів для українських захисників.
- У рамках акції банки-партнери прийматимуть монети.
- За даними НБУ, на 2022 рік в обігу в Україні перебуває понад 14 млрд монет, за які можна б було купити близько 70 байрактарів.
Монети по 10 і 50 копійок можна здати на допомогу Збройним силам України. Копійки прийматимуть відділення банків ПУМБ та Ощадбанк по всій країні. Зробити добру справу можна навіть, якщо у наявності є монетки по 1, 2, 5, 25 копійок. Але для цього спочатку їх треба обміняти на чинні в Україні номінали.
Заборона розповідає про благодійний збір.
Смілива гривня: що за акція
Благодійний збір коштів на потреби українських захисників запустив Національний банк України спільно з Ощадбанком та ПУМБ. У рамках акції можна задонатити монети номіналами у 1, 2, 5 і 10 гривень, а також 10 та 50 копійок. Приймають їх у відділеннях банків-партнерів проєкту, а вони вже самостійно перекажуть кошти на спеціальний рахунок.
«Наразі в обігу перебуває понад 14 мільярдів монет на суму понад 5 мільярдів гривень. Значна кількість розмінних монет, зокрема номіналом 10 коп. (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника», — кажуть у НБУ.
За даними Нацбанку, 5 мільярдів гривень — це приблизно 70 безпілотників «Байрактар», або 25 артилерійських систем HIMARS, або 50 танків Т-90, або 150 машин бойової піхоти.
Читати більше новин в TelegramТакож здати можна монети, які вже не використовуються як платіжний засіб: 1, 2, 5, 25 копійок. Їх спочатку варто обміняти у відділеннях уповноважених банків (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, ПУМБ), а вже потім передати гроші на ЗСУ. Крім того, можна організувати колективний збір монет серед громад, наприклад у своєму районі, житловому комплексі, на роботі тощо.
Благодійний збір триватиме до 31 жовтня 2022 року.
Раніше Заборона розповідала про благодійний проєкт Boomboard, який запустили волонтери з ініціативи Frontline Care. Він покликаний зібрати кошти на українські бойові безпілотники Punisher для ЗСУ. Головна фішка у тому, що можна не тільки задонатити на дрон, а й зробити надпис на снаряді, щоб передати особистий привіт окупантам.
Читати більше новин в Telegram