'
Читаєте зараз
Дрони-камікадзе для ЗСУ: Польща розпочала черговий збір коштів

Дрони-камікадзе для ЗСУ: Польща розпочала черговий збір коштів

Ilona Kivva
Автор:
  • ЗСУ можуть отримати надсучасні безпілотні авіаційні комплекси Warmate. 
  • БПЛА польського виробництва зможуть зайвий раз показати свою ефективність і вийти на світовий ринок.
  • Дрони призначені для ліквідації ворога методом самознищення. 

У Польщі розпочалася кампанія зі збору грошей на покупку озброєння власного виробництва для України. Збройним силам планують передати 20 високоточних безпілотників з наземними станціями управління ними. Для цього полякам необхідно зібрати чотири мільйони злотих. 

Заборона розповідає про надсучасні польські безпілотники Warmate. 


Поляки придбають для України 20 БПЛА 

Організаторами збору на польські БПЛА є місцевий підприємець Ярослав Стеркович та копірайтер Матеуш Качинський. Українські військові вже мали досвід нищення ворога такими дронами-камікадзе ще на початку повномасштабного вторгнення і залишили позитивні відгуки про них, зазначають ініціатори акції. 

«Пам’ятаєте Байрактар? Тепер настав час справді польських бойових дронів для України! Ми вирішили створити збір коштів на підтримку України, цього разу зі справді польською зброєю. Польські БПЛА присутні з початку російського вторгнення та збирають позитивні відгуки. Сподіваємось, наша маленька акція принесе користь Україні та покаже, що ми виробляємо в країні безпілотники світового рівня», — написав Ярослав Стеркович. 

Акція розпочалася 13 липня. Щоб придбати заплановану кількість боєприпасів зі станціями, потрібно 4 млн злотих. Дедлайнів організатори не встановили, тож триватиме вона, допоки на рахунку не збереться потрібна сума. 

Читати більше новин в Telegram

Безпілотники Warmate: основні характеристики 

Перші ударні безпілотні авіаційні комплекси (БпАК) Warmate польська компанія компанія WB Electronics створила у 2014 році. Відтоді його використовує не тільки Польща, а й країни НАТО. Ці дрони призначені для поразки противника методом самознищення. Вони вважаються високоточним інструментом командира оперативно-тактичної ланки для удару по важливих цілях ворога як на суші, так і в морі на значно більшій відстані у порівнянні з протитанковими ракетними установками.

Тривалість баражування у півгодини дозволяє розвинути максимальну швидкість 150 км/год і піднятися на максимальну висоту 500 м при середній  висоті польоту 30-200 метрів. Злітна маса комплексу становить 4 кг, безпілотник можна оснастити різноманітними боєголовками з масою вибухової речовини до 800 грам. Польський БпАК має автоматичний режим керування польотом, а при неспрапрацюванні повертається на точку старту.

Технічні характеристики Warmate:

  • Дальність керування — до 30 км;
  • Крейсерська швидкість — 80 км/год;
  • Швидкість в атаці — 150 км/год;
  • Практична стеля — 150-300 м;
  • Розмах крил — 1.6 м;
  • Вага — 5.7 кг;
  • Вага бойової частини — 1.4 кілограма.

Раніше Заборона розповідала про черговий пакет військової допомоги від Німеччини. В нього увійшли кілька тисяч снарядів до різної техніки та багато дронів. З особливого — німецькі РЛС COBRA, БТР-амфібії і вже давно очікувані Gepard.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій