'
Читаєте зараз
25 найвпливовіших жінок від Financial Times: хто у списку у 2023 році

25 найвпливовіших жінок від Financial Times: хто у списку у 2023 році

Daniil Tsarevskyi
  • Financial Times з 2021 року публікує список 25 найвпливовіших жінок світу.
  • До нього раніше потрапляли експікерка Палати представників США Ненсі Пелосі та президентка Тайваню Цай Ін-Вень.
  • Список «лідерів» очолила директорка популярної ШІ корпорації Open Ai.

До списку 25 найвпливовіших жінок 2023 року потрапили представниці найрізноманітніших професій: від акторок і музиканток до директорок IT-компаній та політикинь. Вдруге поспіль до списку потрапляє українка.

Заборона розповідає про новий список впливових жінок світу від Financial Times.

25 найвпливовіших жінок 2023: Міра Мураті та інші

Financial Times (FT) підготував список найвпливовіших жінок року. До переліку потрапили акторки, співачки, письменниці, дизайнерки, директорки та політикині.

Список, за ствердженням видання, нерейтинговий, проте має свої обкладинки для кожного розділу. Марґо Роббі, яка стала головною зіркою фільму найкасовішого фільму 2023 року «Барбі», представила творчий сектор. 

«Вона одна з найбільших кінозірок на планеті, актриса, номінована на Оскар, і керівник продюсерської компанії LuckyChap, яка швидко стає однією з найбільших у Голлівуді. Вона та її партнери доводять, що існує світ, де розумні, трансгресивні та оригінальні фільми можуть заробляти гроші», — висловилась про Роббі англійська актриса, режисерка та письменниця Емеральд Феннелл.

Читати більше новин в Telegram

На обкладинку лідерів потрапила Міра Мураті — технічний директор проривної в цьому році OpenAI. Компанія здобула неабиякого успіху, випустив публічні продукти на базі ШІ як-от ChatGPT і Dall-E. 

«Міра активно виступає за відкрите публічне тестування, заохочуючи нас використати цей унікальний момент часу, коли ми маємо право формуємо технологію і вирішуємо, як вона змінить нас. Жінка, яка керує технологічною компанією, є надзвичайною рідкістю. Історія та лідерство Міри настільки ж надихають, як і розробки, якими вона керує», — коментує потрапляння Міри в список співзасновниця стартапу ШІ Sunshine Марісса Маєр.

На обкладинку розділу «героїв» потрапила Мохаммаді Наргес — одна з найвідоміших правозахисниць Ірану. У 2023 вона була відзначена Нобелівською премією миру за боротьбу проти гноблення жінок в країні та просування прав людини. Мохаммаді за своє життя встигла відсидіти кілька років в іранській в’язниці, через те, що уряд бачив загрозу в її правозахисній діяльності. У 2012 році її намагались засудити до 11 років ув’язнення, але тільки світовий суспільний резонанс не допустив цього.

«Нас слід поважати як людей, а не лише як жінок, єдиним обов’язком яких є спокушати чоловіків і народжувати дітей. Є тільки одна річ прекрасніша за свободу: боротьба за свободу. І саме це робить Наргес людиною, яка надихає мене найбільше», — каже франко-іранська письменниця Марджане Сатрапі.

До переліку героїв 2023 року також потрапила Олена Зеленська. Першу леді України відзначають за її турботу про ментальне здоров’я українців. 

Список Financial Times: історія

Financial Times публікує список 25 найвпливовіших жінок з 2021 року. До цього видання регулярно відзначало видатних жінок та їх досягнення в іншому форматі.

Минулого року поміж інших найвпливовіших жінок були співачка Біллі Айліш, тенісистка Серена Вільямс та українка, хронікістка військових злочинів Олександра Матвійчук. Окрему відзнаку отримали жінки Ірану, які сколихнули країну протестами, виборюючи свої права.

У 2021 році редакція відмітила президентку Тайваню Цай Ін-Вень, акторку Скарлетт Йогансон, спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі та інших.

«Проєкт створювався протягом кількох місяців, консультуючись із сотнями журналістів FT із десятків бюро, нашими читачами та лідерами галузі. Кінцевим результатом є список, наповнений жінками, які отримали престижні нагороди. Але навіть Нобелівські премії, Пулітцерівські премії, Ґреммі та Чемпіонати світу не в змозі повністю відобразити багатогранний характер їхньої роботи», — йдеться в описі матеріалу.

Раніше Заборона розповідала про заборону абортів у Польщі: активісти допомагають жінкам покинути країну, щоб зробити операцію.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій