36 аматорських фотографій чорної ручки.

Андрій Достлєв — в «Рівні цензури»

black pen joint - <b>36 аматорських фотографій чорної ручки.</b> Андрій Достлєв — в «Рівні цензури» - Заборона

Раз на два тижні в рубриці «Рівень цензури нульовий» Заборона публікує роботи одного фотографа, художника або колективу. У них показані історії, не співзвучні з масовою культурою, або такі, що піддаються цензурі в ЗМІ та соціальних мережах. У цьому випуску — фотопроєкт художника Андрія Достлєва, фіналіста премії Казимира Малевича.

Серія «36 аматорських фотографій чорної ручки» складається з 36 апропрійованих цифрових зображень, каже Андрій Достлєв. 

dostliev black pen 04 - <b>36 аматорських фотографій чорної ручки.</b> Андрій Достлєв — в «Рівні цензури» - Заборона
dostliev black pen 08 - <b>36 аматорських фотографій чорної ручки.</b> Андрій Достлєв — в «Рівні цензури» - Заборона
dostliev black pen 09 - <b>36 аматорських фотографій чорної ручки.</b> Андрій Достлєв — в «Рівні цензури» - Заборона

«Свого часу один німецький користувач сервісу eBay, який торгував копіями еротичних фотовідбитків, щоби проілюструвати свої аукціони, зробив фотографії цих відбитків, поклавши на кожен з них одну й ту саму чорну ручку, — розповідає художник. — Припускаю, що метою цього жесту були водночас і цензура надто відвертих зображень, і убезпечення свого товару від несанкціонованого копіювання. Мене натомість цікавить в фінальних зображеннях з ручкою ще й певна субверсія початково дуже гетеронормативних сюжетів. Звичайний канцелярський предмет несподівано — і, припускаю, що ненавмисно — стає інструментом квірування фотографії».

Цей проєкт став частиною ширшого дослідження стратегій взаємодії з зображеннями в цифровому просторі, яке проводить Достлєв.

«Рівень цензури нульовий» — це майданчик для відкритого діалогу на складні й табуйовані теми, як-от сексуальність і тілесність, стрес і депресія, війна й ідентичність. Ми не платимо гонорару за публікацію, але допоможемо зробити авторське висловлювання почутим, а також беремо участь у його оформленні. Деталі — тут.