36 аматорських фотографій чорної ручки.

Андрій Достлєв — в «Рівні цензури»

36 аматорських фотографій чорної ручки.

Раз на два тижні в рубриці «Рівень цензури нульовий» Заборона публікує роботи одного фотографа, художника або колективу. У них показані історії, не співзвучні з масовою культурою, або такі, що піддаються цензурі в ЗМІ та соціальних мережах. У цьому випуску — фотопроєкт художника Андрія Достлєва, фіналіста премії Казимира Малевича.

Серія «36 аматорських фотографій чорної ручки» складається з 36 апропрійованих цифрових зображень, каже Андрій Достлєв. 

36 аматорських фотографій чорної ручки.
36 аматорських фотографій чорної ручки.
36 аматорських фотографій чорної ручки.

«Свого часу один німецький користувач сервісу eBay, який торгував копіями еротичних фотовідбитків, щоби проілюструвати свої аукціони, зробив фотографії цих відбитків, поклавши на кожен з них одну й ту саму чорну ручку, — розповідає художник. — Припускаю, що метою цього жесту були водночас і цензура надто відвертих зображень, і убезпечення свого товару від несанкціонованого копіювання. Мене натомість цікавить в фінальних зображеннях з ручкою ще й певна субверсія початково дуже гетеронормативних сюжетів. Звичайний канцелярський предмет несподівано — і, припускаю, що ненавмисно — стає інструментом квірування фотографії».

Цей проєкт став частиною ширшого дослідження стратегій взаємодії з зображеннями в цифровому просторі, яке проводить Достлєв.

«Рівень цензури нульовий» — це майданчик для відкритого діалогу на складні й табуйовані теми, як-от сексуальність і тілесність, стрес і депресія, війна й ідентичність. Ми не платимо гонорару за публікацію, але допоможемо зробити авторське висловлювання почутим, а також беремо участь у його оформленні. Деталі — тут.