'
Читаєте зараз
500 000 мобілізованих: Генштаб змінив плани щодо призову на 2024 рік

500 000 мобілізованих: Генштаб змінив плани щодо призову на 2024 рік

Ilona Kivva
Автор:

Генеральний штаб Збройних Сил зменшив кількість людей, яких необхідно мобілізувати у 2024 році. Це сталось після перегляду внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу, розповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Олександр Сирський. Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Він підкреслив, що в контексті поповнення лав армії йдеться не лише про мобілізованих, але і про добровольців. Адже люди, які прийшли до ТЦК у лютому 2022 року, потребують заміни.

«Треба зважати на те, що люди – не роботи. Вони виснажуються, фізично й психологічно, особливо в умовах бойових дій. Достатньо згадати, що бойова 110-та бригада була задіяна на Авдіївському напрямку від початку повномасштабного вторгнення. Їм треба відновитися і відпочити, і це – об’єктивна необхідність. І таких частин чимало», – каже Сирський.

Наразі командування переглядає чисельність певних частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності. Це дало змогу вивільнити тисячі військовослужбовців і спрямувати їх до бойових частин.

«Хочу наголосити: ті громадяни, які приходять до війська за мобілізацією, не потрапляють відразу на фронт. За дуже спеціальними винятками, наприклад, коли у людини вже є бойовий досвід, переважна більшість цих осіб прибувають до навчальних військових частин та центрів. Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий поточного року становила 84% від загальної кількості мобілізованих. Лише після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності», – додав генерал-полковник.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій