500 000 українців мають психологічні травми. Це кожен четвертий біженець в Польщі
- Близько півмільйона українських біженців, що виїхали до Польщі, потребують психологічної допомоги — ВООЗ.
- З них близько 30 000 мають дуже серйозні проблеми з психічним здоров’ям і їх треба негайно лікувати.
- ВООЗ готується до ще більшого напливу українських біженців, якщо ситуація в Україні погіршиться.
Сотні тисяч українців, які втікають від війни до сусідніх країн, страждають від різного роду психічних розладів. З понад двох мільйонів біженців, що виїхали до Польщі, майже чверть потребують консультацій з психотерапевтом, а близько 30 000 — серйозного психіатричного лікування. Окрім того, чимало українських біженців потребують негайної госпіталізації в іноземних лікарнях через те, що були змушені перервати своє лікування в Україні.
Заборона розповідає про те, з якими проблемами зі здоров’ям стикаються українці, що змушені виїжджати за кордон через війну.
Проблеми зі здоров’ям українських біженців: дані ВООЗ
Близько півмільйона біженців з України, що втекли від війни до сусідньої Польщі, страждають від психічних розладів, пише Reuters.
«Українські біженці, які прибувають до Польщі, страждають від низки проблем зі здоров’ям, зокрема від діареї та зневоднення, але найбільшої допомоги вони потребують через психологічні травми», — зазначила представниця Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Польщі Палома Кучі.
Від початку російського вторгнення в Україну, Польща прийняла 2.153 млн українських біженців (дані на 22 березня 2022 року). Це означає, що фактично кожен четвертий українець потребує консультацій з психотерапевтом. Окрім того, за даними ВООЗ, близько 30 000 українців мають проблеми з психічним здоров’ям на стільки серйозні, що потребують негайного психіатричного лікування.
Читати більше новин в TelegramВ цілому, до сусідніх країн українці прибувають виснаженими після важкої та небезпечної подорожі. Часто у них немає ні належної їжі та води, ані ліків, які необхідні окремим категоріям людей. «До нас прибуває величезна кількість літніх біженців, які їхали сюди взагалі без ліків. Вони приїжджають з декомпенсованим цукровим діабетом, з кров’яним тиском, з іншими проблемами зі здоров’ям. І, звісно ж, прибувають і вагітні жінки, які були без належного допологового догляду», — зазначає Палома Кучі.
Окрім того, негайної госпіталізації потребують біженці, які через війну були змушені перервати своє лікування в Україні. Йдеться про людей з онкологічними захворюваннями, ті, хто потребує діалізу тощо.
Кучі повідомляє, що ВООЗ готується до забезпечення довгострокових потреб ще більшої кількості українських біженців, які можуть виїхати з України до Польщі, якщо ситуація погіршиться. «Це [наплив нових біженців] призведе до підвищення потреб у необхідних медичних послугах та ліках для матерів, дітей, ВІЛ-інфікованих, людей з туберкульозом, а також пацієнтів, які страждають на неінфекційні захворювання та мають серйозні проблеми з психічним здоров’ям тощо», — розповіла представниця ВООЗ у Польщі.
Раніше Заборона розповідала про те, як поляки працюють над відновленням старої гірської залізниці через Карпати, щоб відкрити ще один коридор для українських біженців.
Читати більше новин в Telegram