Що відбувається у справі бразильского бойовика? Детально
7 травня Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області взяв під варту бразильця Рафаеля Лусваргі. Він воював на боці ЛДНР. Бразильця ув’язнили на 60 діб — до 5 липня.
Рішення суду
«Колегія суддів вважає виправданим тримання обвинуваченого під вартою. Домашній арешт чи застава не можуть застосуватися до осіб, обвинувачених за такою статтею як ст. 258-3 Кримінального кодексу (Створення терористичної групи чи терористичної організації)», — оголосила головуючий суддя Панченко.
Його вже судили
Лусваргі був засуджений в січні 2017 року Печерським судом міста Києва до тринадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна за статтею 258-3 КК України – створення терористичної групи чи терористичної організації. Бразилець розповів журналістам «Радіо Свобода», що в грудні 2017 року перед ним відчинили двері камери і сказали: «Можеш іти».
Все завдяки націоналістам
4 травня націоналісти з організацій C14 та Нацiональний корпус схопили у Києві колишнього бойовика ЛДНР. Представники організацій привели його до управління Служби безпеки України. Лусваргі схопили на території посольства Бразилії у Києві.
Як про нього дізналися
Журналіст «Радіо Свобода» Крістофер Міллер знайшов у київському Свято-Покровському Голосіївському монастирї УПЦ (МП) бразильського бойовика з угруповань ЛДНР Рафаель Лусваргі. Зараз він вільно живе у Києві і планує стати монахом.
Чим він займався
Раніше Лусваргі воював на боці невизнаних республік. На Донбас він приїхав восени 2014 року, як сам запевняє, з ідеологічних міркувань. До цього він служив у французькому Іноземному легіоні, а також був співробітником поліції у себе вдома в Бразилії.
Посольству Бразилії все одно
Посольство Бразилії в Україні відмовляється видавати документи для повернення на батьківщину бразильцю Рафаелю Лусваргі. Як розповів адвокат бразильця Валентин Рибін, «посольство Бразилії відмовилося надавати допомогу у поверненні додому та просто підтримувати його, а на численні мої звернення до консула посольства Бразилії про необхідність повернути Рафаеля додому та застереження про його майбутню долю не були почуті».