'
Читаєте зараз
Що відбувається у справі бразильского бойовика? Детально

Що відбувається у справі бразильского бойовика? Детально

Сергій Сурепін

7 травня Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області взяв під варту бразильця Рафаеля Лусваргі. Він воював на боці ЛДНР. Бразильця ув’язнили на 60 діб — до 5 липня.

Рішення суду

«Колегія суддів вважає виправданим тримання обвинуваченого під вартою. Домашній арешт чи застава не можуть застосуватися до осіб, обвинувачених за такою статтею як ст. 258-3 Кримінального кодексу (Створення терористичної групи чи терористичної організації)», — оголосила головуючий суддя Панченко.

Його вже судили

Лусваргі був засуджений в січні 2017 року Печерським судом міста Києва до тринадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна за статтею 258-3 КК України – створення терористичної групи чи терористичної організації. Бразилець розповів журналістам «Радіо Свобода», що в грудні 2017 року перед ним відчинили двері камери і сказали: «Можеш іти».

Все завдяки націоналістам

4 травня націоналісти з організацій C14 та Нацiональний корпус схопили у Києві колишнього бойовика ЛДНР. Представники організацій привели його до управління Служби безпеки України. Лусваргі схопили на території посольства Бразилії у Києві.

Як про нього дізналися 

Журналіст «Радіо Свобода» Крістофер Міллер знайшов у київському Свято-Покровському Голосіївському монастирї УПЦ (МП) бразильського бойовика з угруповань ЛДНР Рафаель Лусваргі. Зараз він вільно живе у Києві і планує стати монахом.

Чим він займався

Раніше Лусваргі воював на боці невизнаних республік. На Донбас він приїхав восени 2014 року, як сам запевняє, з ідеологічних міркувань. До цього він служив у французькому Іноземному легіоні, а також був співробітником поліції у себе вдома в Бразилії.

Посольству Бразилії все одно

Посольство Бразилії в Україні відмовляється видавати документи для повернення на батьківщину бразильцю Рафаелю Лусваргі. Як розповів адвокат бразильця Валентин Рибін, «посольство Бразилії відмовилося надавати допомогу у поверненні додому та просто підтримувати його, а на численні мої звернення до консула посольства Бразилії про необхідність повернути Рафаеля додому та застереження про його майбутню долю не були почуті».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій