Що відбувається у справі бразильского бойовика? Детально - Заборона
Читаєте зараз
Що відбувається у справі бразильского бойовика? Детально

Що відбувається у справі бразильского бойовика? Детально

7 травня Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області взяв під варту бразильця Рафаеля Лусваргі. Він воював на боці ЛДНР. Бразильця ув’язнили на 60 діб — до 5 липня.

Рішення суду

«Колегія суддів вважає виправданим тримання обвинуваченого під вартою. Домашній арешт чи застава не можуть застосуватися до осіб, обвинувачених за такою статтею як ст. 258-3 Кримінального кодексу (Створення терористичної групи чи терористичної організації)», — оголосила головуючий суддя Панченко.

Його вже судили

Лусваргі був засуджений в січні 2017 року Печерським судом міста Києва до тринадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна за статтею 258-3 КК України – створення терористичної групи чи терористичної організації. Бразилець розповів журналістам «Радіо Свобода», що в грудні 2017 року перед ним відчинили двері камери і сказали: «Можеш іти».

Все завдяки націоналістам

4 травня націоналісти з організацій C14 та Нацiональний корпус схопили у Києві колишнього бойовика ЛДНР. Представники організацій привели його до управління Служби безпеки України. Лусваргі схопили на території посольства Бразилії у Києві.

Як про нього дізналися 

Журналіст «Радіо Свобода» Крістофер Міллер знайшов у київському Свято-Покровському Голосіївському монастирї УПЦ (МП) бразильського бойовика з угруповань ЛДНР Рафаель Лусваргі. Зараз він вільно живе у Києві і планує стати монахом.

Чим він займався

Раніше Лусваргі воював на боці невизнаних республік. На Донбас він приїхав восени 2014 року, як сам запевняє, з ідеологічних міркувань. До цього він служив у французькому Іноземному легіоні, а також був співробітником поліції у себе вдома в Бразилії.

Посольству Бразилії все одно

Посольство Бразилії в Україні відмовляється видавати документи для повернення на батьківщину бразильцю Рафаелю Лусваргі. Як розповів адвокат бразильця Валентин Рибін, «посольство Бразилії відмовилося надавати допомогу у поверненні додому та просто підтримувати його, а на численні мої звернення до консула посольства Бразилії про необхідність повернути Рафаеля додому та застереження про його майбутню долю не були почуті».

Нагору