РФ розмістила бойових дельфінів на військовій базі в Чорному морі. Навіщо це їм
- У лютому 2022 року Росія розташувала на військовій базі у Севастополі два загони бойових дельфінів.
- Морських ссавців РФ використовує для охорони російських кораблів від диверсій українців.
- Тренувати дельфінів ще за часів Холодної війни почали й США, і Радянський союз.
Російські війська використовують не тільки людей: дельфіни з їх еколокаторами можуть шукати міни, а також запобігають підводним атакам. Це не нова розробка: морських ссавців залучали для військових потреб ще за часів початку Холодної війни.
Заборона розповідає про використання дельфінів Росією у військових цілях та розміщення їх у Севастопольській бухті.
Дресовані дельфіни РФ у Севастополі: знімки супутника Maxar
Супутник Maxar зробив знімки військово-морської бази в Севастопольській бухті у лютому 2022 року. Військово-морський інститут США (USNI) переглянув їх та дійшов висновку, що Російська Федерація на початку вторгнення в Україну перенесла у Чорне море два загони дресованих бойових дельфінів, йдеться на сайті USNI.
Достеменно невідомо, для чого РФ доставила бойових дельфінів до Чорного моря, однак в USNI припускають, що їх використовують для захисту військово-морської бази.
Севастополь — найбільша військово-морська база ВМФ Росії в Чорному морі. Згідно з аналізом USNI, багато російських кораблів, які стоять там на якорі, потенційно вразливі до підводних атак, хоча й перебувають поза зоною дії ракет.
Читати більше новин в TelegramДельфінам могли доручити займатися контрдайверськими операціями (це традиційна роль, для якої США та РФ тренували морських ссавців), що дасть змогу перешкодити українським силам проникнути в бухту під водою для диверсій на російських військових кораблях. Таку ж версію запропонував військовий аналітик Г.І.Саттон.
У електронному листі до The Wahington Post представник Maxar Technologies погодився з аналізом Саттона та поясненням щодо загонів дельфінів, нещодавно знятих їхніми супутниками.
Як Росія тренувала дельфінів для потреб війська
Під час холодної війни США та Радянський Союз почали використовувати дельфінів у військових цілях, тому що завдяки їхнім ехолокаційним можливостям ссавці здатні виявляти підводні об’єкти, зокрема міни, пише The Guardian.
ВМС України відновили Севастопольську програму у 2012 році, після анексії Криму у 2014 році ссавці потрапили в руки РФ . Україна вимагала повернути тварин, але Росія не погодилася.
Через два роки російський флот оголосив про плани закупити ще п’ять дельфінів і розпочав торг за контрактом на 1.75 мільйона рублів (близько $21 тисячі за тогочасним курсом) на доставлення дельфінів на базу в Севастополі до кінця літа. Незрозуміло, чи ті дельфіни, які перебувають у Севастополі, ті самі, про які йдеться у контракті.
Супутникові знімки 2018 року показали, що Росія також використовувала дельфінів на своїй військово-морській базі в Тартусі під час війни в Сирії.
Дельфіни — не єдині істоти, яких дресували російські військові. У 2019 році біля берегів Норвегії помітили білуху в дивних упряжках з ймовірними камерами, яка переслідувала човни моряків і натягувала на них мотузки.
Раніше Заборона розповідала про те, як Україна потопила крейсер російського флоту «Москва» ракетним комплексом «Нептун».
Читати більше новин в Telegram