Читаєте зараз
РФ розмістила бойових дельфінів на військовій базі в Чорному морі. Навіщо це їм

РФ розмістила бойових дельфінів на військовій базі в Чорному морі. Навіщо це їм

Ilona Kivva
Автор:
  • У лютому 2022 року Росія розташувала на військовій базі у Севастополі два загони бойових дельфінів.
  • Морських ссавців РФ використовує для охорони російських кораблів від диверсій українців.
  • Тренувати дельфінів ще за часів Холодної війни почали й США, і Радянський союз.

Російські війська використовують не тільки людей: дельфіни з їх еколокаторами можуть шукати міни, а також запобігають підводним атакам. Це не нова розробка: морських ссавців залучали для військових потреб ще за часів початку Холодної війни.

Заборона розповідає про використання дельфінів Росією у військових цілях та розміщення їх у Севастопольській бухті.


Дресовані дельфіни РФ у Севастополі: знімки супутника Maxar

Супутник Maxar зробив знімки військово-морської бази в Севастопольській бухті  у лютому 2022 року. Військово-морський інститут США (USNI) переглянув їх та дійшов висновку, що Російська Федерація на початку вторгнення в Україну перенесла у Чорне море два загони дресованих бойових дельфінів, йдеться на сайті USNI.

Супутникові фотографії Maxar Technologies показують, що Росія використовує дельфінів для захисту військово-морської бази в Чорному морі. Джерело: Maxar Technologies

Достеменно невідомо, для чого РФ доставила бойових дельфінів до Чорного моря, однак в USNI припускають, що їх використовують для захисту військово-морської бази.

Севастополь — найбільша військово-морська база ВМФ Росії в Чорному морі. Згідно з аналізом USNI, багато російських кораблів, які стоять там на якорі, потенційно вразливі до підводних атак, хоча й перебувають поза зоною дії ракет.

Ілюстрація військового аналітика Г. І. Саттона. Джерело: USNI News

Дельфінам могли доручити займатися контрдайверськими операціями (це традиційна роль, для якої США та РФ тренували морських ссавців), що дасть змогу перешкодити українським силам проникнути в бухту під водою для диверсій на російських військових кораблях. Таку ж версію запропонував військовий аналітик Г.І.Саттон. 

У електронному листі до The Wahington Post представник Maxar Technologies погодився з аналізом Саттона та поясненням щодо загонів дельфінів, нещодавно знятих їхніми супутниками. 

Ілюстрація військового аналітика Г. І. Саттона. Джерело: USNI News

Як Росія тренувала дельфінів для потреб війська

Під час холодної війни США та Радянський Союз почали використовувати дельфінів у військових цілях, тому що завдяки їхнім ехолокаційним можливостям ссавці здатні виявляти підводні об’єкти, зокрема міни, пише The Guardian.

ВМС України відновили Севастопольську програму у 2012 році, після анексії Криму у 2014 році ссавці потрапили в руки РФ . Україна вимагала повернути тварин, але Росія не погодилася.

Через два роки російський флот оголосив про плани закупити ще п’ять дельфінів і розпочав торг за контрактом на 1.75 мільйона рублів (близько $21 тисячі за тогочасним курсом) на доставлення дельфінів на базу в Севастополі до кінця літа. Незрозуміло, чи ті дельфіни, які перебувають у Севастополі, ті самі, про які йдеться у контракті.

Супутникові знімки 2018 року показали, що Росія також використовувала дельфінів на своїй військово-морській базі в Тартусі під час війни в Сирії.

Дельфіни — не єдині істоти, яких дресували російські військові. У 2019 році біля берегів Норвегії помітили білуху в дивних упряжках з ймовірними камерами, яка переслідувала човни моряків і натягувала на них мотузки.

Раніше Заборона розповідала про те, як Україна потопила крейсер російського флоту «Москва» ракетним комплексом «Нептун».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору