Читаєте зараз
РФ розмістила бойових дельфінів на військовій базі в Чорному морі. Навіщо це їм

РФ розмістила бойових дельфінів на військовій базі в Чорному морі. Навіщо це їм

Ilona Kivva
Автор:
  • У лютому 2022 року Росія розташувала на військовій базі у Севастополі два загони бойових дельфінів.
  • Морських ссавців РФ використовує для охорони російських кораблів від диверсій українців.
  • Тренувати дельфінів ще за часів Холодної війни почали й США, і Радянський союз.

Російські війська використовують не тільки людей: дельфіни з їх еколокаторами можуть шукати міни, а також запобігають підводним атакам. Це не нова розробка: морських ссавців залучали для військових потреб ще за часів початку Холодної війни.

Заборона розповідає про використання дельфінів Росією у військових цілях та розміщення їх у Севастопольській бухті.


Дресовані дельфіни РФ у Севастополі: знімки супутника Maxar

Супутник Maxar зробив знімки військово-морської бази в Севастопольській бухті  у лютому 2022 року. Військово-морський інститут США (USNI) переглянув їх та дійшов висновку, що Російська Федерація на початку вторгнення в Україну перенесла у Чорне море два загони дресованих бойових дельфінів, йдеться на сайті USNI.

Супутникові фотографії Maxar Technologies показують, що Росія використовує дельфінів для захисту військово-морської бази в Чорному морі. Джерело: Maxar Technologies

Достеменно невідомо, для чого РФ доставила бойових дельфінів до Чорного моря, однак в USNI припускають, що їх використовують для захисту військово-морської бази.

Севастополь — найбільша військово-морська база ВМФ Росії в Чорному морі. Згідно з аналізом USNI, багато російських кораблів, які стоять там на якорі, потенційно вразливі до підводних атак, хоча й перебувають поза зоною дії ракет.

Читати більше новин в Telegram
Ілюстрація військового аналітика Г. І. Саттона. Джерело: USNI News

Дельфінам могли доручити займатися контрдайверськими операціями (це традиційна роль, для якої США та РФ тренували морських ссавців), що дасть змогу перешкодити українським силам проникнути в бухту під водою для диверсій на російських військових кораблях. Таку ж версію запропонував військовий аналітик Г.І.Саттон. 

У електронному листі до The Wahington Post представник Maxar Technologies погодився з аналізом Саттона та поясненням щодо загонів дельфінів, нещодавно знятих їхніми супутниками. 

Ілюстрація військового аналітика Г. І. Саттона. Джерело: USNI News

Як Росія тренувала дельфінів для потреб війська

Під час холодної війни США та Радянський Союз почали використовувати дельфінів у військових цілях, тому що завдяки їхнім ехолокаційним можливостям ссавці здатні виявляти підводні об’єкти, зокрема міни, пише The Guardian.

ВМС України відновили Севастопольську програму у 2012 році, після анексії Криму у 2014 році ссавці потрапили в руки РФ . Україна вимагала повернути тварин, але Росія не погодилася.

Через два роки російський флот оголосив про плани закупити ще п’ять дельфінів і розпочав торг за контрактом на 1.75 мільйона рублів (близько $21 тисячі за тогочасним курсом) на доставлення дельфінів на базу в Севастополі до кінця літа. Незрозуміло, чи ті дельфіни, які перебувають у Севастополі, ті самі, про які йдеться у контракті.

Супутникові знімки 2018 року показали, що Росія також використовувала дельфінів на своїй військово-морській базі в Тартусі під час війни в Сирії.

Дельфіни — не єдині істоти, яких дресували російські військові. У 2019 році біля берегів Норвегії помітили білуху в дивних упряжках з ймовірними камерами, яка переслідувала човни моряків і натягувала на них мотузки.

Раніше Заборона розповідала про те, як Україна потопила крейсер російського флоту «Москва» ракетним комплексом «Нептун».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій