Або великий бум, а розчарування: марсохід NASA розпочав свою головну місію
- 17 травня 2022 року Perseverance розпочав збір зразків ґрунту у дельті кратера Єзеро.
- Вчені вважають, що там можуть міститися докази життя на Червоній планеті.
- Доведення або спростування життя на Марсі є головною метою місії Mars 2020, підготовку до якої почали ще у 2012 році.
Марсохід Національного космічного агентства США Perseverance розпочав свою головну місію на Червоній планеті — пошук слідів життя. Науковці сподіваються, що у дельті марсіанського кратера Єзеро робот зможе відшукати скам’янілі мікроорганізми, що, ймовірно, жили на планеті мільярди років тому.
Заборона розповідає про вкрай важливу місію NASA, яка може здійснити революцію у вивченні космосу.
Perseverance шукає сліди життя на Марсі
17 травня 2022 року марсохід NASA Perseverance почав підйом на дельту кратера Єзеро. На думку вчених, у скелястих краях кратера можуть міститися докази того, що на Марсі мільярди років тому існувало життя, пише BBC.
Perseverance збере зразки порід, які відправлять на Землю у 2030-х роках для детальної перевірки. «Ці скелі, на наше переконання, мають найбільший потенціал щодо ознак стародавнього життя, а також можуть розповісти нам про клімат на Марсі та про те, як планета розвивалася», — розповіла заступниця очільника проєкту Кеті Стек Морган.
18 лютого 2021 року марсохід здійснив посадку посеред 45-кілометрового кратера Єзеро на Марсі. Відтоді він збирає зразки космічних порад, дані про навколишнє середовище на планеті, літає на експериментальному мінівертольоті Ingenuity та робить знімки Червоної планети. Головною метою робота завжди було вивчення величезного насипу відкладень у західній частині кратера.
Читати більше новин в TelegramВважається, що Єзеро мільярди років тому був широкою річкою, яка з часом пересохла, а дельта сформувалася з мулу та піску. Вчені сподіваються, що мікроорганізми, які жили у водоймі, могли зноситися річкою у дельту і їх сліди вдасться відшукати.
«У марсохода є необхідний набір інструментів, які можуть розповісти нам про хімію, мінералогію та структуру дельти, досліджуючи відкладення аж до крупинки солі. Ми дізнаємося про хімічний склад цієї древньої водойми, про те, чи були її води кислими чи нейтральними, чи були вони придатними для життя», — розповів науковець місії професор Брайоні Хорган з університету Індіани.
При цьому малоймовірно, що сам робот зможе зробити якісь остаточні висновки, адже навіть на Землі, де мікробне життя існувало мільярди років, докази його найдавніших скам’янілих форм важко інтерпретувати.
Тому для остаточного підтвердження чи спростування фактів життя на Марсі доведеться дочекатися, поки зразки порід з марсохода доставлять на Землю для дослідження.
Місія Mars 2020: яка її мета
Про місію Національне космічне агентство США вперше оголосило 4 грудня 2012 року на осінній зустрічі Американського геофізичного союзу у Сан-Франциско. Вона передбачала доставку на Червону планету марсохода Perseverance. Запуск ракети з марсоходом на борту відбувся 30 липня 2020 року, а посадка на Марсі — 18 лютого 2021 року.
Головною метою місії є дослідження середовища на Червоній планеті: його поверхні, геологічних процесів та історії формування та розвитку планети. Окрім робота, для досліджень було відправлено спеціально створений космічний вертоліт Ingenuity.
Perseverance оснащений інструментами для видобування зразків та спеціальними капсулами для зберігання. На саму місію було виділено $2.7 мільярда, а щоб повернути зібрані зразки буде виділено ще понад $7 мільярдів.
Раніше Заборона розповідала про першу вирощену на місячному ґрунті рослину. Вчені кажуть, що це важливий крок до того, щоб зробити можливим життя на Місяці.
Читати більше новин в Telegram