Росія не виплатила відсотки по євробондах. Це точно дефолт, але що далі?
- Європейський союз запровадив санкції проти Національного розрахункового депозитарію Росії, який займався обслуговуванням євробондів.
- Це може призвести до офіційного дефолту, адже рахунки заморожені.
- Тримачі облігацій, які не отримають своїх виплат, зможуть позиватися до суду для арешту наявних активів РФ.
Росія наближається до першого офіційного дефолту за міжнародними борговими зобов’язаннями з часів революції 1917 року. За останніми євробондами, які Москва мала погасити наприкінці травня, кредитори так і не отримали своїх виплат. Якщо гроші на їхні рахунки не надійдуть протягом 30 днів, то дефолт буде неминучим.
Заборона розповідає умови, за яких може настати дефолт за міжнародними облігаціями у Російській Федерації.
Офіційний дефолт РФ у червні 2022
Шостий пакет санкцій Європейського союзу може призвести до офіційного дефолту Росії за міжнародними облігаціями вже наприкінці червня 2022 року, пише Reuters.
РФ 27 травня мала здійснити виплати відсотків за євробондами «Росія-2026» та «Росія-2036» на суми $71.25 мільйона і €26.5 мільйона відповідно. У Москві заявили, що перерахували гроші до Національного розрахункового депозитарію (НРД), який займається обслуговування боргових зобов’язань. Утім 3 червня він потрапив під європейські обмеження: усі рахунки в євро НРД були заблоковані, а європейським банкам та іншим суб’єктам господарювання відтепер заборонено вступати з ним у будь-які правові відносини.
Росія намагається нав’язати кредиторам схему обходу західної платіжної інфраструктури через конвертацію у рублі, як це було з газом. Утім від дефолту це ніяк не врятує, оскільки американським інвесторам заборонено проводити операції у російській національній валюті.
Читати більше новин в TelegramТож якщо гроші не потраплять на рахунки власників облігацій протягом 30-денного пільгового періоду, країна-агресорка ніяк не зможе уникнути дефолту.
Чим важливий дефолт Росії
Дефолт по чинних міжнародних облігаціях матиме суттєві наслідки для економіки Росії, і не лише репутаційні, пише Reuters. Кредитори, які не отримають свої виплати за відсотками, зможуть позиватися до суду з вимогами арешту тих іноземних активів РФ, які ще у неї залишилися. Це може доволі відчутно вдарити по бюджету на додачу до тих активів, що уже заблоковані союзниками України на загальну суму в $300 мільярдів.
Якщо відносини між Росією та країнами Заходом у майбутньому таки зазнають змін до рівня повернення у світову економіку, Москва може зіткнутися з дуже тривалим і затратним процесом реструктуризації заборгованості. До того ж витрати на майбутні позики зростуть на кілька порядків на довгі роки.
Раніше Заборона розповідала про рішення міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s Global Ratings щодо переміщення Росії до категорії країн вибіркового дефолту за кредитним рейтингом зовнішнього боргу.
Читати більше новин в Telegram