У Черкасах 10 років будують дзвіницю-голуба. Кому це треба?
У Черкасах майже 10 років будують дзвіницю у формі голуба з короною на голові. Повідомляється, що роботи ведуться під патронатом УПЦ (МП).
Заборона знайшла контакти автора цього проекту та розпитала його, звідки виникла ідея супер-голуба та чому затягнулося його будівництво.
Що сталося?
З 2008-го року в Черкасах будують дзвіницю у формі голуба. Нині збудовано понад 35 метрів будівлі зі 136 запланованих. Автором проекту став митрополит УПЦ (МП) Черкаський і Канівський Софроній.
Що говорить автор макету?
«Не по моїй волі дзвіниця виникла в мене в голові, – каже митрополит Черкаський і Канівський Софроній. – Цей голуб не давав мені спокою багато часу. Коли він мені з’явився, я почав робити макети. Невдовзі я почав його будувати й цей голуб покинув мою голову.
Це буде не лише дзвіниця – у голуба є хвіст, і в цій частині я вирішив зробити гуртожиток та їдальню для дітей сиріт, яким я збудував школу. Уже збудована їдальня і внизу амфітеатр на 800 душ, але він ще не дороблений. Немає кому будувати – усі поїхали в Польшу. Я ходив, шукав. Усі поїхали».
Та, незважаючи на брак робочої сили, Сафроній стверджує, що будівництво триває.
«Цього року з квітня продовжується робота. Один поверх має вісім метрів. Ще залишилося збудувати два поверхи, а потім уже буде металева конструкція – голова, шия голуба. На 80 метрі будуть висіти колокола. Голова буде на висоті 136 метрів. Ще там буде годинник. Будуємо все на копійки, що я збираю від віруючих. Ніхто більше не допомагає на диво-колокольню, яка буде слугувати для області й міста – залучати туристів», – додає митрополит.
Що говорить влада?
Головний архітектор Черкас Віталій Чернуха відмовився коментувати ситуацію довкола диво-дзвіниці й порадив звертатися до обласного архітектора.
«У мене контролюючих функцій немає, – сказав він. З 2008-го року вони переведені на ДБК (державний архітектурно-будівельний контроль, – ред.)», – додав він і поклав слухавку.