Читаєте зараз
На випадок, якщо Китай нападе: Австралія вперше за 10 років посилить свої війська

На випадок, якщо Китай нападе: Австралія вперше за 10 років посилить свої війська

Markiian Oliiarnyk
  • Австралійська армія потребує модернізації до рівня США та Британії, з якими Канберра уклала військово-політичний союз у 2021 році.
  • Каталізатором до пришвидшеного реформування Збройних сил послужила загроза нападу Китаю на Тайвань.
  • З 2012 року відносини між Пекіном і Канберрою сильно зіпсувалися, це періодично виражається у зіткненнях між прикордонниками обох країн.

Напруженість у тихоокеанському регіоні суттєво зросла через загрозу нападу Китаю на Тайвань. Спочатку Японія заявила про наміри безпрецедентно збільшити витрати на оборону, а тепер в Австралії планують до 2023 року переглянути доктрину своїх Збройних сил, щоб модернізувати їх до рівня британської чи навіть американської армій.

Заборона розповідає про плани Канберри посилити оборону через загрозу КНР.


Австралія отримає армію, як у Британії і США

Уряд Австралії оголосив про перегляд доктрини своїх Збройних сил через зростання геополітичної напруженості у регіоні, пише Bloomberg. За словами прем’єр-міністра країни Ентоні Альбанезе, мета такої реформи — вдосконалити армію так, щоб «відповідати викликам безпеки протягом наступних десятиліть».

Востаннє військова реформа в Австралії проводилася аж у 2012 році. Але з того часу ситуація у регіоні змінилася — відносини між Пекіном та Канберрою сильно зіпсувалися, що кілька разів призводило до зіткнень між австралійськими та китайськими прикордонниками в акваторіях Тихого та Індійського океанів. А загроза нападу КНР на Тайвань ще більше змушує замислюватися про посилення безпеки.

«Світ переживає значну стратегічну перебудову. Військова модернізація, технологічні зрушення та ризик конфлікту між державами [а саме з Китаєм] ускладнюють стратегічне положення Австралії», — йдеться у заяві уряду.

Читати більше новин в Telegram

Керувати переглядом доктрини доручено колишньому міністру оборони Стівену Сміту та колишньому начальнику Сил оборони Австралії Ангусу Г’юстону. За даними Bloomberg, вони мають опрацювати такі слабкі моменти у системі оборони країни:

  • усунути проблеми із закупівлею військової техніки урядом;
  • переглянути вартість контрактів на придбання бойових кораблів (фрегатів) та бронетехніки;
  • привести у відповідність збройні сили країни до рівня озброєння та виучки США та Великої Британії, з якими Канберра у 2021 році утворила тристоронній військовий союз AUKUS;
  • створити власний флот атомних підводних човнів до 2040 року.

Уряд очікує завершити перегляд доктрини на початку наступного року, а крайній термін — у березні-2023.

Раніше Заборона розповідала подробиці візиту спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань: як на це реагував Пекін та як загострення між двома ядерними державами може вплинути на війну в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій