'
Читаєте зараз
Пекін готує десантну операцію на Тайвані. У сусідній Японії посилять оборону

Пекін готує десантну операцію на Тайвані. У сусідній Японії посилять оборону

Markiian Oliiarnyk
ЗС Тайваню
  • З 24 лютого 2022 року китайські військові літаки дедалі частіше проникають у повітряний простір Тайваню, перевіряючи дірки у системі ППО острова.
  • Японії вважає Китай, Росію і Північну Корею загрозами своїй нацбезпеці. Тож провокації викликають велике занепокоєння.
  • Міноборони пропонує збільшити оборонний бюджет до безпрецедентних 2% ВВП. 

Китай з високою ймовірністю може розпочати повномасштабне вторгнення на Тайвань. Пекін дедалі частіше використовує войовничу риторику щодо питання незалежності острова і постійно проводить активні навчання усіх родів військ. У Токіо вбачають у цьому підготовку до десантної операції, що становить пряму загрозу самій Японії, яка виступає союзником тайванців.

Заборона розповідає про можливу військову агресію Китаю проти Тайваню за даними японських військових.


Напад КНР на Тайвань: дані Міноборони Японії

Міністерство оборони Японії фіксує ознаки підготовки Пекін до десантної операції на Тайвані. Не виключено, що вона може супроводжуватися використанням засобів радіоелектронної боротьби та кібератак. Прецедентом до такої активізації Китаю послужило повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Воно продемонструвало, що ядерна держава здатна дозволяти собі нехтувати нормами міжнародного права і силовим шляхом реалізовувати територіальні амбіції.

«Політичне, економічне та військове суперництво між націями [у тихоокеанському регіоні] очевидне. Виклик, кинутий міжнародному порядку, набув глобальних масштабів», — йдеться у «Білій книзі Японії», презентованій Міністерством оборони.

У документі зазначається, що з 24 лютого 2022 року військові літаки КНР дедалі частіше проникають у повітряний простір Тайваню, у такий спосіб перевіряючи системи ППО острова. А у липні вони перетнули серединну лінію Тайванської протоки — неофіційну буферну зону між обома країнами.

Читати більше новин в Telegram

Такий стан справ у регіоні Міноборони Японії оцінює як загрозу національній безпеці, оскільки японці виступають союзниками тайванців. Великі занепокоєння також викликають військова співпраця між Китаєм, Росією та КНДР, ядерними державами, з якими Японія не у найкращих стосунках. У 2022 році російські та китайські військові кораблі підозріло активізувалися у водах довкола японського архіпелагу. 

З огляду на ці загрози японське оборонне відомство попросило уряд безпрецедентно збільшити військовий бюджет до 2% ВВП. Як пише Reuters, враховуючи розмір економіки країни, такий стрибок у фінансуванні зробить Японію третьою державою світу за загальними витратами на оборону після США і Китаю.

Порівняння витрат на оборонні проєкти провідних країн світу за останні 10 років. Інфографіка: «Біла книга Японії» Міністерства оборони Японії

Пропонується на виділені кошти придбати ударні ракети більшого радіуса дії, розвинути космічний та кібернетичний оборонний потенціал, а також посилити контроль за доступом до технологій.

Раніше Заборона розповідала про військові навчання Збройних сил Тайваню щодо відбиття потенційної атаки на столицю республіки Тайбей через річку Даньшуйхе.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій