Читаєте зараз
Блокчейн Ethereum отримає історичне оновлення: викиди CO2 скоротяться на 99%

Блокчейн Ethereum отримає історичне оновлення: викиди CO2 скоротяться на 99%

Markiian Oliiarnyk
Ethereum
  • Екосистема криптовалюти Ethereum змінить базову технологію перевірки транзакцій з Proof-of-Work та Proof-of-Stake.
  • Це дозволить мережі фактично до нуля скоротити використання електроенергії, що суттєво зменшить викиди вуглекислого газу.
  • Майнинг «ефіру» на рік споживає стільки ж електроенергії, скільки уся Колумбія, а вуглецевий слід дає такий, як промисловість Швейцарії.    

Друга за величиною блокчейн-платформа Ethereum у вересні 2022 року повністю змінить свою екосистему і перейде до нової моделі опрацювання транзакцій. У ній більше не використовуватиметься майнинг, як це робить Bitcoin, тож рівень енергоспоживання мережі кардинально скоротиться. Утім користувачам слід бути обачними під час переходу, оскільки у цей час можуть особливо активізуватися шахраї.

Заборона розповідає про мегаоновлення другої найпопулярнішої криптовалюти світу.


Merge: подробиці оновлення «ефіру»

Глобальне оновлення блокчейн-платформи Ethereum під кодовою назвою Merge має на меті суттєво зменшити енергоспоживання системи й, відповідно, скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу, пише The Guardian

Воно передбачає повне переведення базової технології перевірки транзакції з моделі Proof-of-Work (PoW) на модель Proof-of-Stake (PoS). На практиці це означає, що роль майнерів в екосистемі Ethereum фактично впаде до нуля. Річ у тім, що новий техпроцес не потребує використання величезної кількості потужних, спеціально розроблених технологій для своєї підтримки, які фактично «пожирають» електроенергію. Наприклад, рівень енергоспоживання майнінгу ефіру оцінюється приблизно в 72 терават-годин на рік. Це еквівалентно з енергоспоживанням Колумбії, при цьому вуглецевий слід в атмосфері рівноцінних з промисловими викидами Швейцарії.

«Вони можуть скоротити величезну частину свого попиту на електроенергію. Я буду працювати над кількісним визначенням цього більш точно, але принаймні 99% (імовірно, навіть 99,9%) рівень скорочення може бути досяжним. Це означає, що споживання електроенергії в такій країні, як Португалія [у ній міститься чверть усіх центрів обробки крипто-даних у світі], різко впаде», — пояснив нідерландський економіст Алекс де Фріс.

Читати більше новин в Telegram

Початок завершального етапу оновлення запланований на 6 вересня, а старий блокчейн буде вимкнено на період з 10  по 20 вересня. У цей час можливе відключення деяких сервісів, які працюють на «ефірі», а криптобіржі можуть припинити виведення коштів зі своїх платформ у цій криптовалюті.

В Ethereum Foundation закликали користувачів остерігатися шахраїв, які можуть активізуватися під час оновлення, намагаючись обманом заволодіти паролями та коштами. «Ви повинні бути напоготові щодо хакерів, які намагатимуться скористатися користувачами під час цього переходу. Не надсилайте свій ETH нікуди, намагаючись “оновитися до ETH2”. Токена ETH2 не існує. Вам не потрібно буде робити нічого, щоб кошти залишалися в безпеці», — цитує The Guardian заяву організації, яка керує «ефіром».

PoW vs PoS: у чому відмінність 

Модель Proof-of-Work для опрацювання криптотранзакцій використовує ресурси майнерів. Величезна мережа надпотужних комп’ютерів генерує випадкові числа для перевірки записів, що зберігаються в блокчейні. Таким чином підтримується безпека в усій системі. Таку модель використовують майже усі відомі криптовалюти, зокрема й Bitcoin.

На відміну від PoW, модель Proof-of-Stake використовує зовсім інший механізм. Транзакції сертифікуються самими власниками токенів Ethereum — вони самостійно виставляють ціни на крипту, зобов’язуючись діяти чесно, ризикуючи її втратити при неправильній ставці. Ця модель досі вважається експериментальною, хоча її вже успішно протестували на невеликих блокчейн-проєктах, серед яких Cardano і Solana.

Раніше Заборона розповідала про прогнози криптотрейдера №1 Сема Банкман-Фріда щодо можливого банкрутства дрібних криптобірж на тлі червневого обвалу цифрового ринку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій