Які щеплення треба зробити дітям восени: у МОЗ дали перелік
- Планові медогляди та вакцинації мають бути зроблені до початку навчального року, але через воєнний стан в Україні цю вимогу пом’якшили.
- Якщо ви переїхали чи втратили зв’язок з сімейним лікарем, зробити щеплення можна у будь-якому іншому медзакладі без переукладання декларацій.
- Першокласники мають обов’язково пройти розширений медогляд.
В Україні школярі мають бути вакциновані від 10 інфекцій: туберкульозу, паротиту, краснухи, гепатиту В, кору, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Не всі ці щеплення робляться щороку, тому про їх необхідність треба запитувати у лікаря.
Заборона розповідає про щеплення, які є обов’язковими для школярів та де їх зробити.
Вакцинація дітей в Україні: які щеплення обов’язкові
В Україні з початком навчального року, не залежно від того у якій формі він проходить, діти мають обов’язково отримати щеплення від інфекційних хвороб, наголосили у Міністерстві охорони здоров’я.
«Закликаємо батьків подбати про безпеку своїх дітей, зокрема важливо захистити їх від хвороб, а саме — перевірити, чи вакциновані вони належним чином», — зазначила заступниця очільника відомства Віра Рогова.
Особливо це стосується першокласників. Вони мають пройти розширений медогляд. Через воєнний стан у освітніх закладах надавати таку довідку від лікаря при подачі документів було необов’язково, однак у МОЗ підкреслили, що пройти обстеження все одно необхідно.
Читати більше новин в TelegramВ 6 років, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, у дитини мають бути зроблені такі щеплення:
- дві дози вакцини проти кору, паротиту, краснухи (завершений курс);
- три дози вакцини проти гепатиту В (завершений курс);
- одна доза вакцини проти туберкульозу (завершений курс);
- чотири дози вакцини проти кашлюку (завершений курс);
- п’ять доз вакцини проти правця та дифтерії;
- п’ять доз вакцини проти поліомієліту;
- три дози вакцини проти хіб-інфекції (завершений курс щеплень).
Для дітей старшого віку також передбачені різні види планових вакцинацій. Дізнатися, чи не була пропущена якась з них, можна у сімейного лікаря. Якщо зв’язок із ним був втрачений через війну, потрібно звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я. Переукладати декларацію для цього не потрібно.
«Щоб запобігти спалахам захворювань, важливо, щоб кожна дитина, яка пропустила плановану вакцинацію, надолужила необхідні дози. Потрібно докладати рішучих зусиль, аби уникнути спалахів вакцинокерованих захворювань, особливо на тлі тривалої війни, що призвела до обмеження доступу до медичних послуг і масового переміщення населення», — наголосив голова ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.
Раніше Заборона розповідала про рекомендації від ЮНІСЕФ та Національної поліції України для батьків школярів: про які правила безпеки розповісти дитині та що покласти у тривожних рюкзак.
Читати більше новин в Telegram