Читаєте зараз
В Україні дозволили другу бустерну дозу COVID-вакцини: кому можна робити

В Україні дозволили другу бустерну дозу COVID-вакцини: кому можна робити

Ilona Kivva
Автор:
вакцинація
  • Від початку липня 2022 року в Україні почастішали нові випадки коронавірусної хвороби.
  • Найкращим методом профілактики залишається вакцинація.
  • МОЗ рекомендувало робити бустерні щеплення, найкраще для цього підходять мРНК-вакцини, наприклад Pfizer.

В Україні дозволили робити другу бустерну дозу вакцини від коронавірусу. Додаткове щеплення рекомендовано людям від 60 років, а також тим, у кого є хвороби, які ослаблюють імунітет. Натомість молодим людям, додаткове щеплення майже не принесе користі.

Заборона розповідає про друге бустерне щеплення проти COVID-19.

Бустерне щеплення від коронавірусу: яка вакцина підходить 

Міністерство охорони здоров’я України 19 липня 2022 року затвердило правила введення другої бустерної дози вакцини від коронавірусу.

Так, робити друге додаткове щеплення дозволили двом категоріям людей:

  • віком від 60 років;
  • віком 18-59 років — для людей з хворобами, що підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

Використовувати для бустера рекомендовано мРНК-вакцину (станом на 20 липня в Україні є лише Comirnaty/Pfizer). При цьому після першої додаткової дози має пройти щонайменше 4 місяці.

Читати більше новин в Telegram

Кому не рекомендовано робити другу дозу бустера:

  • здоровим людям до 60 років;
  • вагітним без супутніх хвороб;
  • медикам.

«Дослідження щодо застосування додаткових бустерних доз вакцин проти COVID-19 показали, що додаткова доза мРНК-вакцини покращує захист від хвороби для людей віком понад 60 років і людей з імунодефіцитом.

Водночас попередні дані досліджень свідчать про те, що у молодих людей без хронічних хвороб користь від додаткової бустерної дози мінімальна», — зазначили у МОЗ.

Перше бустерне щеплення в Україні можуть зробити люди віком від 18 років через пів року після первинної вакцинації. 

Від початку липня-2022 в Україні зросла кількість випадків COVID-19

В Україні у перші дні липня 2022 року почала зростати кількість випадків захворювання коронавірусом. Тенденція збігається з початком літнього спалаху COVID-19 у Європі, розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

 «[Станом на 6 липня] Ми бачимо приріст 12% і це тенденція як і в європейських країнах. Є ймовірність зростання випадків COVID-19 в осінньо-зимовий період. Нам би не хотілося ще й цього, але ми повинні бути готовими до всього», — зазначив очільник відомства.

Протягом кількох тижнів кількість нових заражень продовжувала збільшуватися і станом на 19 липня була вже на 35% більше, ніж у минулому місяці, розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін. За його словами, найкращим методом профілактики залишається вакцинація.

«Ми реєструємо лише пацієнтів, яких госпіталізують і які мають важкий перебіг хвороби. Майже не реєструємо людей із середнім або легким перебігом. В Україні роблять близько 30 тисяч тестів на тиждень, а в лікарнях досі залишаються ліжка для госпіталізації хворих на коронавірус важкої форми. Ми реєструємо коронавірус у людей, які в переважній більшості не є вакцинованими, або ж в тих які пропустили щеплення», — пояснив Кузін.

Раніше Заборона розповідала про липневий спалах коронавірусу в Європі, а також про розроблений ВООЗ план стримування поширення вірусу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій