Читаєте зараз
РФ вивела з бази субмарину з ядерними ракетами. В РНБО кажуть: це не правда

РФ вивела з бази субмарину з ядерними ракетами. В РНБО кажуть: це не правда

Ilona Kivva
Автор:
  • Підводний човен «Белгород» має базу в Білому морі: судно можна використовувати для запуску ракет та збору розвідданих.
  • Торпеда може мати як ядерний заряд, так і звичайний, що може завдати шкоди авіаносцям.
  • В РНБО України назвали інформацію про випробування ракети фейком.

Найдовший у світі підводний човен «Белгород», ймовірно, вийшов із місця постійного перебування на півночі Росії. Це може означати, що РФ готує випробування ядерної суперторпеди, яка може вражати обʼєкти на великих відстанях. Рада національної безпеки України вважає, що ці дані є неправдивими і грають на руку Москві.

Заборона розповідає про ймовірну загрозу від субмарини та про характеристики ракети «Посейдон».


Тренування РФ у Карському морі-2022

Розвідка НАТО попередила держави Альянсу, що російський атомний підводний човен К-329 «Белгород» покинув базу на Новій Землі і перебуває в русі. На борту судна розміщено шість торпед «Посейдон», повідомило італійське видання La Repubblica.

Субмарина, яка мала стати аналогом затопленого в 2000 році «Курська», була розроблена для ураження прибережної інфраструктури противника, створення великих зон радіоактивного забруднення та інших наслідків ядерного вибуху.

«Маючи понад 184 метри, «Белгород» є найдовшим підводним човном в океані […] Субмарина, ймовірно, також працюватиме як платформа для збору розвідувальної інформації», – писало CNN у липні 2022 року, коли російські військові отримали судно.

Читати більше новин в Telegram
Атомний підводний човен «Белгород». Графіка: Naval News

Розвідники, пише італійська газета, Північноатлантичного альянсу впевнені, що судно, яке здатне перебувати під водою до 120 днів, раніше не виходило з Білого моря. Проте підводний човен міг вирушити в Карське море, щоб провести випробування «Посейдона» – торпеди, яку називають «зброєю апокаліпсису». Нібито проти неї немає ефективного захисту.

Центр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБОУ опублікував спростування. «Як засвідчив моніторинг, на сайті НАТО така інформація не оприлюднена. НАТО регулярно фіксує активність російських підводних човнів, починаючи з часів Холодної війни. Про модернізацію навігаційних систем та озброєння підводних човнів РФ Альянс заявляв ще 2016 року. Подібні необґрунтовані заяви з боку медіа лише посилюють інформаційний тероризм Росії», – наполягають в ЦПД.

«Посейдон»: що це за ракета

Снаряд із кодовою назвою «Статус-6» російський воєнпром показав у 2018 році. Торпеда довжиною 24 метри має ядерну боєголовку і може подолати відстань до 10 000 кілометрів, спричиняючи радіоактивне цунамі – хвиля настільки потужна, що може знищити мегаполіси.

«Швидкість зброї становить близько 70 вузлів [130 км/год], вона є достатньою, щоб зробити її реально невловимою для існуючих торпед. Робоча глибина, можливо, сягає 1000 метрів (3300 футів), що робить снаряд недосяжним», – зазначили експерти військового видання NavalNews.

Будова торпеди «Посейдон». Графіка: Naval News

Ракета є підводною, це означає, що її цілі обмежені припортовими містами. Таким чином із півночі РФ «Посейдон» прямо не загрожує Україні.

Тим не менш, потенційне ураження снарядом унікальне, а саму ракету виявити складно. Торпеда може бути оснащена й звичайними боєголовками: тоді їхніми цілями будуть авіаносні групи, берегові укріплення та обʼєкти інфраструктури.

Раніше Заборона розповідала про розміщення російської субмарини «Князь Владимир» у Баренцевому морі. Судно повністю озброєне балістичними ракетами «Булава», які здатні вражати цілі на відстані до 8 000 кілометрів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій