Читаєте зараз
Знайдено перші в Всесвіті зірки. Здається, це ключ до розгадки появи життя

Знайдено перші в Всесвіті зірки. Здається, це ключ до розгадки появи життя

Ilona Kivva
Автор:
  • Перші зірки, ймовірно, утворилися 13.6 млрд років тому.
  • Телескоп Gemini North на Гаваях зафіксував ознаки того, що зовсім поруч з Чумацьким шляхом міг вибухнути один з перших у космосі об’єктів.
  • Найперші зірки не залишили по собі жодних уламків, тому єдиним способом їх відшукати є хімічний слід.

Науковці знайшли поза нашою галактикою сліди хімічних речовин, що можуть бути залишками однієї з перших зірок у Всесвіті. Раніше доказів їх існування не знаходили, тож якщо теорія підтвердиться, це допоможе розгадати таємницю утворення планет і зародження життя на Землі.

Заборона розповідає про надважливе відкриття астрономів.


Популяція III: астрономи дослідили пил стародавніх зірок

Вік Всесвіту оцінюється в 13.7 млрд років. У ньому міститься близько септильйон (це одиниця з 42 нулями) зірок, але найперші з них, ймовірно, утворилися, коли Всесвіту було 100 мільйонів років. Їх називають «Популяція III». Саме з цих зірок, на думку астрономів, почалося виробництво важчих за водень хімічних елементів, необхідних для формування планет і зародження життя, пише Cosmos magazine.

Дослідники за допомогою телескопа Gemini North, що на Гаваях, виявили у космосі незвичайне співвідношення хімічних елементів. Сполуки, як кажуть науковці, можуть походити лише від уламків, утворених у результаті вибухову зірки першого покоління, яка була у 300 разів масивніша за Сонце.

Вчені спостерігали за хмарами, що оточують один із найвіддаленіших квазарів [космічні об’єкти поза нашою галактикою, які є джерелами потужного радіовипромінювання]. Вони помітили, що заліза там у 10 разів більше, ніж магнію, порівняно зі співвідношенням цих елементів у Сонці. Сам квазар знаходиться на відстані 13.1 млрд світлових років від Землі. Тому те, що вчені бачать у телескоп, є квазаром, яким він був через 700 мільйонів років після Великого вибуху [невеликий час у космічному просторі]. 

Читати більше новин в Telegram

Найбільш вірогідним поясненням такого хімічного складу є те, що матеріал був залишений зіркою першого покоління, яка вибухнула. Зірки Популяції III були настільки масивними, що при вибуху засіяли б величезні простори космосу важкими елементами.

Якщо вони справді знайшли залишки однієї з перших зірок Всесвіту, результати допоможуть розвинути наше розуміння того, як матерія у Всесвіті перетворювалася:як виникли планети, чому вони всі настільки різні і як на Землі зародилося життя.

«Хімічні відбитки цих перших зірок можна знайти навіть ближче до дому. Тепер ми знаємо, що шукати, у нас є шлях. Якби це сталося локально в самому ранньому Всесвіті, а це мало статися, тоді ми знайдемо цьому докази», — каже один з авторів дослідження Тімоті Бірс.

Раніше Заборона розповідала про першу вирощену на місячному ґрунті рослину. Вчені кажуть, що це важливий крок до того, щоб зробити можливим життя на Місяці.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій