- Бізнесмен придбав компанію, яка володіє соціальною мережею, за $44 мільярди.
- Маск нібито планує повністю розпустити раду директорів і самостійно керувати Твіттером.
- Через те, що компанія тепер є приватною власністю, компанію виключать з лістингу NYSE.
Угода про поглинання між Twitter та Ілоном Маском офіційно завершена. У перший же день у якості власника компанії мільярдер звільнив частину керівників, а також заявив по наміри суттєво зменшити цензуру та контроль у соціальній мережі.
Заборона розповідає про зміни, які чекають на компанію.
Ілон Макс звільнив топменеджерів Твіттеру
Мільярдер офіційно став власником компанії Twitter Inc, придбавши її за $44 мільярди, пише The Washington Post.
Одним із перших кроків Маска стало звільнення низки працівників, серед яких:
- Параг Агравал — виконавчий директор;
- Віджая Гадде — керівник відділу юридичної політики, довіри та безпеки;
- Нед Сігал — фінансовий директор;
- Шон Еджетт — головний юрисконсульт Twitter з 2012 року.
Також, за даними видання, бізнесмен планує повністю розпустити раду директорів. «Маск публічно критикував колишнє керівництво компанії за рішення про продукти та модерацію контенту. Його дії свідчать про наміри залишити свій вагомий слід у Twitter», — зазначили у WP.
Читати більше новин в TelegramКрім того, як пише Bloomberg, мільярдер сказав потенційним інвесторам і партнерам, що хоче здійснити фінансовий поворот, звільнивши майже 75% персоналу, а це близько 7500 людей. Однак під час своєї ексцентричної появи з раковиною в офісі Твіттеру він сказав співробітникам, що все ж не планує таких масштабних скорочень.
Варто зазначити, що правління Twitter ще до укладання угоди з Маском планувало масові звільнення, щоб зменшити витрати на оплату праці щонайменше на $700 мільйонів, йдеться у документах, які отримав у розпорядження The Washington Post.
Хто замінить звільнених топменеджерів, поки невідомо, але роль СЕО замість Агравала, нібито візьме на себе сам Маск. Вын тимчасово буде виконувати функції гендиректора, але через деякий час призначить на цю посаду іншу людину.
Додамо, що незадовго до заяви бізнесмена про укладання угоди з Твіттером, він говорив, що не приєднуватиметься до правління, бо вважає це марною тратою часу.
Twitter Маска: що зміниться
Одіозний мільярдер вже кілька разів озвучував свої плани стосовно майбутнього самої соціальної мережі, серед них:
- послаблення стандартів контролю за шкідливим контентом, таким як дезінформація та ворожнеча;
- зменшення цензурування дописів;
- скасування довічних банів — це означає, що людям, які раніше були заблоковані на платформі, дозволять відновити сторінки, наприклад, 45 президенту США Дональду Трампу.
«Я вважаю, що для свободи слова дуже важливо мати інклюзивну арену. Твіттер став де-факто міською площею, тому дуже важливо, щоб люди мали як реальність, так і уявлення про те, що вони можуть вільно говорити в рамках закону», — заявив Ілон Маск.
Повідомлення про те, що угода між мільярдером і компанією закрита, спричинила справжній бум у соціальній мережі. Реакція користувачів була неоднозначною: дехто привітав бізнесмена, інші ж висловили занепокоєння щодо деяких змін. Так, єврокомісар Тьєррі Бретон застеріг Маска, що попри його бажання збільшити свободу користувачів у Твіттері, у Євросоюзу, соціальна мережа має відповідати правилам об’єднання.
Відомий американський журналіст та медіакритик Лоренс Майер висловив сумніви з приводу позитивних змін у Twitter.
«Дорогий Ілоне, колись я описав вас як постійного опушеного самолюбця, який якимось чином натрапив на свій шлях до успіху як хазард стартапу. Як токсичний троль, самозакоханий саморекламентар і правий реакціонер, який не повинен мати влади над іншими. Я не змінив своєї думки щодо цього», — написав він.
Такої ж думки і репортер Raw Story Метью Чампмен. Він також натякнув на зв’язки мільярдера з Дональдом Трампом і подібні методи піару цих двох персон.
Засновник World Central Kitchen, організації, яка допомагає потерпілим після стихійних лих та під час війни, Хосе Рамон Андрес нагадав про нещодавній скандал навколо постів бізнесмена про війну в Україні.
Раніше Заборона розповідала про скандал навколо твітів про мирний план Ілона Маска щодо України. Політолог Ян Бреммер розповів деталі ймовірної розмови Ілона Маска з президентом країни-агресорки.
Читати більше новин в Telegram