Перероблять для України: ЗСУ можуть отримати найтехнологічніші дрони США
- На озброєнні американської армії перебуває безпілотник MQ-1C Gray Eagle, оснащений смертоносними ракетами Hellfire.
- БПЛА вкрай стійкий до протиправної зброї, може автономно злітати, відстежувати та знищувати ворога.
- Україна кілька разів відправляла запити на цю зброю, однак отримувала відмову.
США можуть озброїти українських захисників найсучаснішими безпілотниками, що мають в арсеналі, однак є нюанс. У дронах використовуються надсекретні технології, які перед відправкою планують видалити.
Заборона розповідає про дрони Gray Eagle та модифікації, які вони пройдуть перед передачею ЗСУ.
Сірий орел: характеристики дрона
MQ-1C Gray Eagle — багатоцільовий безпілотний літальний апарат, розроблений компанією General Atomics Aeronautical Systems (GAAS) для армії США. Він був сконструйований на базі американського бойового дрона Predator, пише Army Technology.
Основне призначення:
- розвідка;
- спостереження;
- відстеження цілей;
- радіоелектронна боротьба;
- атака;
- оцінка бойових пошкоджень.
«Надзвичайно надійний безпілотний літальний апарат Gray Eagle має відмовостійку систему керування та архітектуру системи авіоніки з потрійним резервуванням, подібну до систем, інтегрованих у перевірений у боях Predator. Дрон розроблений з урахуванням льотної придатності як основного фактора і навіть перевищує стандарти надійності пілотованих літальних апаратів», — кажуть у GAAS.
Читати більше новин в TelegramКороткі характеристики БПЛА:
- довжина — 9 м;
- розмах крил — 17 м;
- висота — 2.1 м;
- максимальна швидкість — понад 300 км/год;
- максимальна висота польоту — 8 км;
- період безперервної роботи — 30 годин;
- відстеження цілі і передача даних оператору відбувається у режимі реального часу;
- основне озброєння — ракети Hellfire;
- максимальне навантаження — 261 кг: чотири ракети, електрооптичний/інфрачервоний датчик з лазерним визначенням, радар або індикатор наземної рухомої цілі (GMTI), реле зв’язку.
Gray Eagle оснащений важким паливним двигуном Thielert, що розвиває потужність у 165 кінських сил. Працює на дизельному або реактивному пальному. Також встановлена система автоматичного зльоту та посадки (ATLS), яка дозволяє запускати БПЛА без участі оператора.
Дрони пройшли випробування в умовах реальних бойових дій в Іраку та Афганістані.
Gray Eagle для ЗСУ: які умови у США
Україна неодноразово робила запити у Пентагон на поставки дронів, однак отримувала відмови. Офіційна причина полягає у тому, що у БПЛА використовується високотехнологічне обладнання, яке у разі потрапляння до армії РФ може становити загрозу, як для України, так і для США, пише CNN.
Щоб таки передати Збройним силам України вкрай необхідну техніку, Сполучені Штати розглядають варіанти її модифікації. Суть полягає у тому, аби вилучити із безпілотника надчутливі засекречені компоненти, але так, щоб він зберіг свої головні особливості: автономність, швидкість та тривалість роботи.
«Коли ви говорите про безпілотники, [Gray Eagle] це максимум, що ви можете отримати. Це справді складні дрони. Досі існує реальний інтерес у наданні цієї конкретної системи, за умови, що ми зможемо внести необхідні модифікації, і вони все ще будуть корисні Україні на полі бою», — зазначив директор Програми міжнародної безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) Сет Джонс.
Технології, які планують прибрати, найімовірніше, пов’язані з можливостями візуалізації та збору розвідувальних даних, тобто це датчики, вважає Джонс. Роботу над модифікацією для України також анонімно підтвердили виданню офіційні особи США.
Зазначимо, що це буде не перший випадок, коли американські системи модернізують для України. Секретні компоненти у березні-2022 року були видалені з зенітних ракет Stinger, призначених ЗСУ.
Hellfire: на що здатні ракети
Цей боєприпас американського виробництва з лазерним наведенням знаходиться на озброєнні США та ще понад 16 країн. Вона була створена для ураження техніки з посиленим захистом: військових літаків та гелікоптерів, безпілотників, танків та бронетранспортерів, але також здатна вражати захисні споруди та бункери.
Hellfire може знищити будь-який відомий сьогодні танк у світі. Запускати ракети можна військових гелікоптерів, літаків, дронів та наземних установок. Наведення на ціль здійснюється за допомогою лазера.
Короткі характеристики:
- силова установка — ракета працює на твердому паливі;
- довжина — 1.62 м;
- діаметр — 17.78 см;
- розмах крил — 71.12 см;
- вага — від 44 до 49 кг;
- швидкість — дозвукова;
- для запуску не потрібен прямий візуальний контакт;
- є функція донаведення вже після запуску, що дозволяє влучати у рухомі об’єкти.
Раніше Заборона розповідала про інтелектуальний безпілотний літальний апарат типу камікадзе, розроблений у Туреччині. Він призначений для ураження ворожої техніки з максимальним захистом, наприклад, комплексів протиповітряної оборони.
Читати більше новин в Telegram