'
Читаєте зараз
Норвегія і Велика Британія передадуть ЗСУ надтехнологічні мінідрони

Норвегія і Велика Британія передадуть ЗСУ надтехнологічні мінідрони

Ilona Kivva
Автор:
Black Hornet
  • Країни-союзниці виділили майже $9.2 мільйона на безпілотники для України та навчання з їх використання.
  • Це одні з найсучасніших дронів у світі, які попри малі розміри, оснащені одразу двома камерами та тепловізором.
  • У комплект входять одразу два пристрої, тому по черзі вони можуть знаходитися у повітрі практично безперервно.

Сполучене Королівство та Норвегія передадуть Збройним силам України понад 800 мінібезпілотників для розвідки. Вони важать всього 32 грами, а розміром менші за людську долоню. До того ж дрони практично безшумні.

Заборона розповідає про високотехнологічні військові пристрої від країн-союзниць.


Мінібезпілотники Black Hornet: чим особливі

Країни-членкині НАТО закупили для України безпілотники Black Hornet PD-100 на майже $9.2 мільйона, повідомили у Міністерстві оборони Норвегії. Крім самих дронів, передадуть також запасні частини до них та профінансують навчання українських воїнів з їх використання.

«Норвегія і Велика Британія твердо налаштовані на те, що ми повинні стояти пліч-о-пліч з Україною. Ці новаторські безпілотники допоможуть дати українським солдатам важливу перевагу, коли вони борються, захищаючи свою країну від жорстокого та неспровокованого вторгнення Путіна», — каже міністр оборони Британії Бен Уоллес.

Дрон Black Hornet PD-100. Фото: Flir

Black Hornet PD-100 — це одні з найменших у світі високотехнологічних дронів, розроблені норвезькою оборонною компанією Flir. Вони були створені спеціально для ближньої розвідки та визначення цілей. Їх вага всього 32 грами, до того ж вони практично безшумні. Завдяки своїй непомітності вони особливо добре підходить для боїв у міських районах, пояснив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд ​​Грам.

Читати більше новин в Telegram

Попри малі розміри, ці безпілотники оснащені одразу двома оптичними камерами та тепловізором. Радіус дії одного пристрою складає до 1.6 кілометра, але у повітрі безпілотник може безперервно знаходитися до 25 хвилин. Висота польоту сягає від 10 до 30 метрів.

Час зарядки приблизно такий саме, як і час польоту. Це означає, що набір з двох мінібезпілотників може літати практично безперервно.

Дрон Black Hornet передає зображення у режимі реального часу на дисплей. Фото: Flir

Є два способи керування:

  • автопілот (у такому разі потрібно задавати тільки приблизний напрям, а дрон за допомогою системи GPS самостійно оминатиме перешкоди);
  • повністю вручну за допомогою пульту керування з дисплеєм.

Вартість комплекту з двох дронів, пульту управління та зарядної станції варіюється від $40 000 до $60 000. Тож на заявлену суму придбали 150-200 комплектів, тобто близько 400 одиниць мікродронів.

Окремо під час візиту до Києва 24 серпня 2022 року прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив про передачу 850 одиниць Black Hornet PD-100. Чи входить спільна покупка з Норвегією у цю кількість, чи це додатковий пакет виключно від Сполученого Королівства, невідомо. Тож Збройні сили України можуть отримати понад 800, або ж навіть близько 1200 пристроїв.

Раніше Заборона розповідала про перший у світі дрон з лазерним керуванням, який створили у Великій Британії. Він абсолютно невразливий до ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій