Як в Україні відреагували на теракт у Керчі
17 жовтня в Керчі стався теракт у коледжі. Унаслідок цього загинули 20 людей. Ймовірний винуватець стрілянини – 18-річний студент коледжу Владислав Росляков. Опісля він наклав на себе руки. У зв’язку з терактом у РФ оголосили жалобу. Zaborona.com розповідає, як на інцидент відреагували в Україні.
Президент
Президент України Петро Порошенко висловив співчуття українцям, які втратили дітей і близьких під час вибуху в керченському коледжі. Він також повідомив, що Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну справу за статтею теракт за фактом вибуху. За словами Порошенка, розслідування таких справ є важливим для України, оскільки Крим – українська територія, а загиблі були українськими громадянами.
Прокуратура
Діюча в Києві Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну справу за фактом нападу на політехнічний коледж у Керчі. Справу порушено за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 статті 258 КК України «Терористичний акт, що призвів до загибелі людей».
Читати більше новин в TelegramГолова МЗС
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував вибух у політехнічному коледжі: «Більше всього не хочу, щоб українську реакцію на трагедію в Керчі називали цинічною. Співчуваємо родинам загиблих. Але чесним і легітимним є питання: чи можливим би було подібне жахіття без атмосфери, яка панує в Росії і яку вона принесла на мирний півострів?».
Депутат Гриценко
Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко співчуває жертвам у Керчі й зазначає, що держава Україна не може захистити своїх громадян через окупацію Криму: «Жахливий злочин у Керчі. З підривом вибухівки, стрільбою на поразку в коридорах і кабінетах. Загинули, отримали поранення і дорослі, і діти. Так діють нелюди. Таке засуджується в усьому світі. Держава Україна зараз там не може захистити своїх громадян, не може провести розслідування і віддати злочинців під суд. Через путінську агресію та окупацію півострова». Гриценко висловив співчування рідним і близьким загиблих.
Представник президента в Криму
Україна готова надати будь-яку допомогу родинам загиблих і поранених під час вибуху в політехнічному коледжі в Керчі. Про це заявив представник президента України в АР Крим Борис Бабін: «Ми готові надати будь-яку допомогу родинам загиблих, поранених. Хочу підкреслити, що повна відповідальність за те, що відбувається в Криму, покладається на державу-агресора. Спроби росіян усіляко використати ті факти розпалювання міжнаціональної ворожнечі, розкачування цього молоху репресій мають дістати гідну оцінку міжнародної спільноти».
Депутат Шуфрич
Депутат Верховної Ради Нестор Шуфрич запропонував оголосити день жалоби в Україні в п’ятницю, 19 жовтня. Про це він повідомив на засіданні Ради. Депутати Ради, як повідомлялося, вшанували пам’ять загиблих у Керчі хвилиною мовчання.
Депутат Вілкул
Член парламентської фракції «Опозиційний блок» Олександр Вілкул висловив співчуття жителям Керчі у зв’язку з трагедією, що спіткала місто, і закликав громадськість відкласти політику.
МВС
Глава департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко прокоментував напад на політехнічний коледж у Керчі. На його думку, Росія може спробувати знайти зв’язок між відповідальними за напад і українською стороною. Він також вважає, що подія може стати приводом для конфлікту в Азовському морі.
Омбудсвумен
Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що ситуація в Керчі вимагає негайного втручання міжнародної спільноти. Денісова висловила співчуття родинам та близьким загиблих у результаті сьогоднішніх подій у Керчі: «Загинули невинні діти – цьому ніколи не може бути ніяких виправдань. Більше 50 осіб – поранені, частина з них у лікарнях в тяжкому стані». Крім того, вона звернулася до російської омбудсвумен Тетяни Москалькової з проханням терміново прибути до Керчі й забезпечити жертв трагедії всім необхідним.
Читайте також: