Одного буде замало: поважний військовий США пояснив ключові фактори контрнаступу ЗСУ
- Витік розвідувальних документів спонукав Пентагон перевірити, як поширюються секретні файли та хто отримує доступ.
- Контрнаступ ЗСУ навряд чи здійсниться, поки триває розслідування по зливу з Пентагону.
- ЗСУ мають врахувати свої сили, сили ворога та величезну територію театру воєнних дій.
Лише одного контрнаступу для досягнення стратегічних цілей буде замало, їх має бути декілька. Володимир Зеленський як головнокомандувач України має вирішити, наскільки держава готова жертвувати людьми і скільки для цього потрібно сил.
Заборона поговорила з генерал-лейтенантом армії у відставці, колишнім заступником командувача Європейського командування США Стефен Твітті щодо злитих докумнентів розвідки Штатів та контрнаступ ЗСУ.
Pentagon Leaks: захист даних
В квітні 2023 року трапився витік документів, грандіозного за ефектом і наслідками масштабу. Згідно з оцінкою Розвідувального управління Міністерства оборони США це дуже конфіденційні урядові матеріали. Їхнє потрапляння в інтернет становить загрозу національній безпеці Штатів.
Ймовірного автора зливу Джека Тейшейру арештували 13 квітня. Паралельно Пентагон розпочав розслідування, одночасно ширяться чутки, що Україні довелося змінити плани з контрнаступу, адже в злитому в мережі пакеті містилися й стратегічні дані з розвитку російсько-української війни.
«Зараз у Пентагоні триває розслідування. Воно визначить, чи це правда [чи справжні оприлюднені документи чи створений РФ фейк], і якщо так, то хто вилив це? На даний момент я не можу сказати, реально це чи ні. Якщо це дійсно правда, то це буде величезною ганьбою для моєї країни, Сполучених Штатів», — сказав Забороні генерал-лейтенант армії США у відставці та дійсний член ради CEPA Стефен Твітті.
Читати більше новин в TelegramВін підкреслив, що завжди слід ретельно захищати стратегічні джерела та методи, зокрема розташування та чисельність військ: «Якщо це справді просочилося, то, очевидно, українці повинні були б зробити все від них залежне, щоб захистити свої війська, захистити техніку, а також захистити своїх громадян. Зеленському доведеться визначитися, чи продовжувати графік, чи чекати».
Контрнаступ ЗСУ: коментар Твітті
Колишній заступник командувача Європейського командування США, генерал-лейтенант Твітті вважає, що є багато місця для проходження від Сходу аж до Херсона і вниз до Криму. Тому все це потребує часу — щоб повоювати і вигнати росіян з України. «І тому я думаю, що справжня дискусія полягає не в тому, чи можуть українці бути успішними. Щоб досягти того, чого хоче досягти президент Зеленський, знадобиться не лише один контрнаступ. Знадобиться кілька, враховуючи величезну територію. Це займе деякий час, враховуючи кількість росіян у країні та місця їхнього розташування», — зазначає Стефен Твітті.
Ізраїльський військовий експерт Ігаль Левін припускає, що особовий склад російської армії в Україні сягає 200–250 000.
Генерал-лейтенант армії США у відставці наголосив, що Америка і більшість американців надзвичайно пишаються мужніми вчинками українських військовослужбовців.
«Я маю на увазі, що вони просто феноменальні. Ви чули цю аналогію з Голіафом і Давидом, де Давид виходить на перше місце, будучи українцями. І тому цього контрнаступу всі чекають з нетерпінням, сподіваючись, що українці тут можуть досягти успіху», — підтримав дії Твітті.
Контрнаступ ЗСУ: прогнози щодо часу
Після деокупації Херсона в листопаді 2022 року багато експертів вважали, що ЗСУ скористаються оперативною ініціативою і продовжать операцію на Запоріжжі з виходом на Азовське море. Крім того, озвучувалися прогнози, що на початку зими українські війська дійдуть до Криму. Після рішення Генштабу накопичити ресурси і стати в оборону були припущення, що контрнаступ перенесено на середину весни чи початок літа.
«Цей час вважається оптимальним одразу з декількох причин. Для вдалого контрнаступу необхідно, аби важка техніка могла рухатись не лише асфальтовими дорогами, а й узбіччями та перетятою місцевістю. Для цього необхідно, аби пройшла так звана розтань, а ґрунт став сухим та твердим — цього можна очікувати не раніше середини весни. Інший надважливий чинник для вдалого контрнаступу — насичення армії західним озброєнням», — зазначає керівник відділу розслідувань на Забороні Олександр Гуменюк.
Кінець весни — той час, коли новостворені українські бригади мають повернутись з навчань у країнах НАТО до України разом з новою технікою.
Раніше Заборона розповідала про етапи підготовки контратак в структурах українського війська зі слів генералів Валерія Залужного та Михайла Забродського.
Читати більше новин в Telegram