'
Читаєте зараз
Як готуються контрнаступи: генерали ЗСУ розклали по поличках

Як готуються контрнаступи: генерали ЗСУ розклали по поличках

Ilona Kivva
Автор:
  • Українські захисники розпочали активні наступальні дії на кількох напрямках.
  • Послідовні, а в ідеалі одночасні контрудари — найдієвіший спосіб кардинально змінити розстановку сил у війні.
  • Підготовка до контратаки вимагає накопичення великої кількості техніки, боєприпасів та військових угрупувань.

Підготовка атаки починається із завчасного і продуманого планування. Для успішного контрнаступу потрібно сформувати декілька оперативних угруповань в складі десятків загальновійськових бригад. Головна проблема полягає у тому, що під час формування таких угрупувань, не можна послаблювати лінію оборони на жодному напрямку.

Заборона розповідає про етапи підготовки до контратаки.


Контрнаступ: які умови необхідні

Контрудари, особливо масовані і одночасні — єдиний спосіб кардинально змінити стратегічну ситуацію під час бойових дій, пояснили у статті на Укрінформ головнокомандувач Збройних сил України, член Ради національної безпеки і оборони України, генерал Валерій Залужний та генерал-лейтенант Михайло Забродський, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки.

Підготовку до ефективної атаки військові змоделювали на прикладі звільнення анексованого Росією півострова Крим. Перш за все відбувається планування. Воно має передбачати наявність необхідного комплекту військ, але формується він не з вже діючих на фронті військових частин та з’єднань, щоб не послабити позиції ЗСУ на інших напрямках.

«Підготовка наступальної кампанії вимагає створення одного або декількох оперативних угруповань в складі від десяти до двадцяти загальновійськових бригад — в залежності від замислу і амбіцій українського командування. В обстановці,  що складається, зазначене може бути зроблене виключно шляхом заміни основних зразків озброєння вже існуючих бригад на сучасні. Окремо слід виділяти необхідність додаткової кількості ракет і боєприпасів, артилерійських систем, ракетних комплексів, засобів радіоелектронної боротьби тощо», — йдеться у статті.

Читати більше новин в Telegram

Це потребує тривалого часу, значних фінансів та збільшення поставок зброї від країн-партерів і напряму залежить від наявних ресурсів, переконані генерали.

«Якщо з чисельністю персоналу ситуація, ймовірно, буде виглядати достатньо непогано для ЗС України, то стосовно важкого озброєння і боєприпасів такого сказати ніяк не можна. Але, в будь-якому випадку, за наявності завчасного і продуманого планування, із використанням виробничої бази і запасів провідних країн світу, створення і оснащення такого роду угруповання у складі ЗС України є абсолютно реальним», — резюмували Валерій Залужний та Михайло Забродський.

Раніше Заборона розповідала про перспективи контрнаступів ЗСУ на основі слів воєначальника країни НАТО. Він переконаний, що на масштабну атаку українці мають вкрай обмежений проміжок часу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій